Avalanche, 220 Milyon Dolarlık Yeni Teşvik Fonunu Duyurdu

avalanche 220 milyon dolarlik yeni tesvik fonunu duyurdu

Avalanche blockchain’ine daha fazla geliştirici çekmek için harekete geçen Avalanche Vakfı, yeni bir teşvik planı duyurdu. Vakıf daha önce de 180 milyon dolarlık bir fon başlatmıştı. Yeni fonun miktarı ise 220 milyon dolar olarak belirlendi.

Avalanche, Yeni Teşvik Fonu ile Neler Yapacak?

Birkaç ay önce, Avalanche, DeFi geliştiricilerini hedef alan 180 milyon dolarlık fonunu duyurmuştu. Ethereum’un egemenliğine meydan okumak isteyen birçok blockchain, ağustos ayından beri kendi geliştirici fonlarını kurdu.

avalanche 220 milyon dolarlik yeni tesvik fonunu duyurdu 2

Avalanche’ın duyurduğu 220 milyon dolarlık teşvik fonunun yatırımcıları şöyle sıralanıyor; Polychain Capital, Three Arrows Capital, Dragonfly Capital, CMS Holdings, Republic Capital, R/Crypto Fund, Collab+Currency, Lvna Capital ve Finality Capital Partners. Ayrıca tabii Avalanche Vakfı ve Ava Labs’in de katkılarını unutmamak gerekiyor.

Avalanche Vakfı, Blizzard isimli en son teşvik programının DeFi, kurumsal uygulamalar, NFT’ler ve kültüre odaklanan geliştiricileri çekeceğini düşünüyor. Program aynı zamanda gelecek vaat eden projelere öz sermaye yatırımları, token alımları ve diğer operasyonel desteklerle yardımcı olacak.

Avalanche Vakfı Direktörü Emin Gün Sirer, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Avalanche, son iki ayda platforma katılan kullanıcılar, varlıklar ve uygulamalarda inanılmaz bir büyüme yaşadı. Blizzard, bu büyümeyi daha da hızlandırmada ve Avalanche’ın projelerimizin ve alanımızda bir sonraki çağa öncülük eden insanların ilk yuvası olma konumunu sağlamlaştırmada önemli bir rol oynayacak”

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 715.123,37 TL 0,74%
ethereum
Ethereum (ETH) 59.483,90 TL 7,51%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.889,36 TL 2,64%
tether
Tether (USDT) 12,56 TL 0,08%
solana
Solana (SOL) 2.729,62 TL 7,03%
cardano
Cardano (ADA) 19,84 TL 1,06%
xrp
XRP (XRP) 12,56 TL 1,95%
polkadot
Polkadot (DOT) 473,04 TL 5,04%
usd-coin
USD Coin (USDC) 12,56 TL 0,17%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,69 TL 1,08%
Bağlantıyı kopyala