Auto1 FT, Ethereum Blok Zincirini Kullanan ilk AB Şirketi Oldu

auto1 ft ethereum blok zincirini kullanan abnin ilk sirketi oldu 2

Otomotiv endüstrisi finans ortağı olarak faaliyet gösteren Auto1 FT, Ethereum block zincirini kullanan kullanan ilk Avrupa şirketi oldu. Almanya merkezli firma yaptığı açıklamada, yapılan bu hamlenin asıl amacın araç finansmanını kolaylaştırmak ve tüm evrak işlerini ortadan kaldırmak olduğunu vurguladı.

Söz konusu akıllı sözleşmeler, finansman sürecinin tamamında kullanılacak. Auto1 FT ayrıca blok zincir teknolojisi ile beraber gelişmiş şeffaflığı ve hataları azaltmayı hedefliyor.

auto1 ft ethereum blok zincirini kullanan abnin ilk sirketi oldu

Block Zincir Teknolojisi Auto1 FT için Yeni Standartlar Belirleyecek

Auto1 FT Genel Müdürü Taimur André Rashid konu ile ilgili olarak, dijital çözümleri otomobil satıcıları için verimlilik sağladığını ve mobilite endüstrisinde yeni standartlar belirlemeye yaradığını söyledi.

Taimur André Rashid ayrıca sözlerine şunları ekledi:

Akıllı sözleşmelerin kullanılması, bir otomobil finansmanıyla ilgili toplam harcama ve belgeleri minimuma indirir. Daha hızlı ve daha ucuz uygulamaların yanı sıra artan veri güvenliği ve yüksek verimlilik sağlar. Block zincir sayesinde hatalar veya karışıklıklar neredeyse imkansız.

Şirket, en son block zincir entegrasyonun, dijital değer zincirini genişletmenin ilk adımları arasında yer aldığını düşünüyor.

Ayrıca belirtmek gerekirse Auto1 FT’nin blok zincir teknolojisini ilk denemesi değil. Haziran ayında firma, menkul kıymet token arzı gerçekleştiren ilk Alman otomotiv şirketi olmuştu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 721.854,18 TL 0,17%
ethereum
Ethereum (ETH) 59.594,28 TL 6,08%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.959,68 TL 1,55%
tether
Tether (USDT) 12,68 TL 0,49%
solana
Solana (SOL) 2.692,32 TL 4,87%
cardano
Cardano (ADA) 19,84 TL 1,14%
xrp
XRP (XRP) 12,68 TL 0,39%
polkadot
Polkadot (DOT) 479,07 TL 3,79%
usd-coin
USD Coin (USDC) 12,56 TL 0,29%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,72 TL 0,57%
Bağlantıyı kopyala