bitcoinBTC/USD
$ 63,054.89 6.19%
ethereumETH/USD
$ 3,495.57 4.38%
cardanoADA/USD
$ 0.691897 7.90%
xrpXRP/USD
$ 0.599591 1.64%
bnbBNB/USD
$ 412.41 0.39%
solanaSOL/USD
$ 130.51 14.69%
avalanche-2AVAX/USD
$ 43.52 7.59%
dogecoinDOGE/USD
$ 0.129657 30.68%
tronTRX/USD
$ 0.142885 0.44%
chainlinkLINK/USD
$ 20.29 3.61%
matic-networkMATIC/USD
$ 1.05 0.25%
aptosAPT/USD
$ 12.10 2.94%
arbitrumARB/USD
$ 2.01 3.66%
optimismOP/USD
$ 3.93 2.27%

Paylaş

Auro Wallet Nedir ve Nasıl Kullanılır?

auro wallet nedir nasil kullanilir 1

Auro Wallet, Mina ağı için bir MetaMask alternatifi. Bu yazımızda popüler Mina cüzdanı Auro Wallet’ı inceleyeceğiz ve adım adım görsellerle anlatarak cüzdan oluşturacağız.

Auro Wallet bir Mina cüzdanı. Tarayıcı uzantısı ve mobil uygulama olarak kullanılabilen Auro Wallet birden çok dili destekliyor. Mina Protocol’ü mükemmel bir şekilde desteleyen Auro Wallet aynı zamanda açık kaynak kodludur. Auro Wallet ile MINA token’lerinizi kolaylıkla transfer edebilir, stake edebilir ve işlem kayıtlarını istediğiniz zaman görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca zkApp işlemlerini de destekliyor.

Hazırsanız gelin Auro Wallet cüzdanınızı adım adım nasıl oluşturabileceğinize geçelim.

Adım 1: İlk olarak Auro Wallet’ın resmi web sitesine giderek buradan indirmek istediğiniz cüzdanı seçin. Biz bu yazımızda Chrome tarayıcısına Auro Wallet kuracağız. Bu nedenle Chrome sekmesine tıklayarak Chrome Web Mağazasına gidebilirsiniz.

auro wallet nedir nasil kullanilir

Adım 2: Chrome Web Mağazası’nda Auro Wallet’ı “Chrome’a Ekle” butonuna tıklayarak indirin.

auro wallet chrome nasil indirilir

Adım 3: Tebrikler, Auro Wallet’ı tarayınıza yüklediniz. Şimdi indirdiğiniz eklentiyi açın ve “Create Wallet” seçeneğine tıklayın. Kullanım şartlarını kabul edin. (Eğer halihazırda bir Mina cüzdanınız varsa “Restore Wallet” seçeneğine tıklayarak cüzdanınızı yeniden yükleyebilirsiniz.

auro wallet indirme

Adım 4: Create Wallet’a tıkladığınızda güçlü bir parola belirlemeniz istenecek. Sonrasında kurtarma kelimelerinizi güvenli bir yere not almanız gerektiği konusunda bir uyarı alacaksınız. Kurtarma kelimelerinizi kaybederseniz fonlarınızı da sonsuza kadar kaybetmiş olursunuz, kurtarma kelimelerinizi güvenli bir şekilde saklamak sizin sorumluluğunuzdadır.

Mina kurtarma kelimeleri

Adım 5: 12 kelimeden oluşan kurtarma kelimelerinizi sırasıyla güvenli bir yere not edin. Sonrasında bu kurtarma kelimelerinizi kullanarak cüzdanınızla başka cihazlarda da oturum açabilirsiniz. Kurtarma kelimelerinizi kimseyle paylaşmayın. Bir sonraki adımda kurtarma kelimelerinizi doğru sırayla girmeniz istenecek. Kelimeleri doğru sırayla yazdıktan sonra “Next” seçeneğine tıklayın.

auro wallet kurulumu

İşte hepsi bu kadar! Auro Wallet cüzdanınızı başarıyla oluşturdunuz. Şimdi Mina ağını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Tuncay Aydıner

Tuncay Aydıner

1997 yılında Rize’de doğan Tuncay İlkokul ve Ortaokul eğitimini 9 Mart İlköğretim Okulu’nda aldı. Lise eğitimini Çayeli Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladı. Tuncay, tarihe dış politikaya ve hukuka duyduğu ilgi nedeniyle üniversite eğitimine Erzurum Atatürk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde devam etti.2016 yılında yaptığı araştırmalar neticesinde kripto paralarla ve Blockchain teknolojisiyle ilgilenmeye başlayan Tuncay, 1 yıllık bir çalışmanın ardından bu alanda içerikler üretmeye başladı. Tuncay, üniversite yıllarında yerli ve yabancı birçok kripto para projesinde rol alarak kripto para sektörüyle bağlarını iyice güçlendirdi.Henüz lise yıllarında gazeteciliğe ilgi duyan Tuncay, üniversite yıllarında internet dünyasına adım attı ve 2018 yılında sırasıyla Coinografi.com ve CoinBilgi.net sitelerini kurdu ve yönetti. Tuncay, üniversite yıllarından bu yana gününün tamamını kripto paralar ve Blockchain teknolojisiyle ilgilenerek, bu konuda araştırmalar yaparak geçiriyor. Tuncay’ın kripto para alanında ilgilendiği başlıca konular arasında ödeme sistemleri, NFT ve merkezsiz finans protokolleri yer alıyor.Tuncay Blockchain teknolojisine, kripto paralara, teknolojik dönüşüme, ekonomiye duyduğu ilgi nedeniyle bu alanda yüksek lisans eğitimi için yönünü dijital dönüşüm konusunda Avrupa’ya liderlik eden Baltık ülkelerine çevirdi ve 2021 yılının Ocak ayında Letonya Riga Teknik Üniversitesi Business Informatics bölümünden kabul aldı. 2021 yılının Ocak ayında Kriptomeda bünyesine katılan Tuncay, Coinkolik.com, BTCHaber.com ve CoinBilgi.net platformlarının Yayın Koordinatörlüğü görevini yürütüyor.Üniversite yıllarında girişimcilik ve doğa Sporları kulüplerinde aktif rol alan Tuncay başta futbol ve hentbol olmak üzere spora, bilgisayar ve konsol oyunlarına, fotoğrafçılığa, araştırmaya, okumaya ve öğrenmeye büyük ilgi duyuyor. Kripto para ekosisteminde spesifik olarak NFT’lerle ilgilenen Tuncay, bununla birlikte Solana, Polkadot ve Avalanche gibi akıllı sözleşmeleri ve merkezsiz finans protokollerini destekleyen projeleri yakından takip ediyor.Tuncay, Mahatma Gandhi’in “Dünyada görmek istediğin değişimin bir parçası ol.” sözünden ilham alıyor. Bu bağlamda geleneksel finansal sistemin temellerinden çatırdadığını ve dijital paraların insanlığın geleceği olduğunu düşünmesi nedeniyle kripto para ekosisteminin geniş kitlelerce benimsenmesi için çalışmalar yürütüyor. Tuncay, kripto varlıkların paranın çehresini temelden değiştirebileceğine inanıyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala