Atık Kömürle Bitcoin Madenciliği Yapan Şirket 105 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Abone Ol:google-news
0
22/06/2021

Pennsylvania merkezli bir Bitcoin madenciliği firması olan Stronghold Digital Mining, Salı günü yaptığı açıklamada 105 milyon dolar fon topladığını duyurdu.

Bir şirket temsilcisi, Stronghold’un 105 milyon dolarlık fonu Pennsylvania’daki restorasyon çabalarını finanse etmek, kripto para madenciliği donanımı satın almak ve daha fazla atık kömür temizleme tesisini finanse etmek için kullanmayı planladığını söyledi. Fon toplamaya ilişkin bilgi, bu yılın başlarında kamuya açıklanan bir SEC belgesinde yer aldı.

Stronghold’un Scrubgrass Üretim Tesisi, elektrik üretimi için kömür madenciliğinin çevresel olarak toksik bir yan ürünü olan atık kömürü kullanıyor. Şirket temsilcisi verdiği bir demeçte, şirket kripto para madenciliği donanımını enerji madenciliği tesisine getirerek “atık kömür yığınlarını ve araziyi temizlemeye devam etmek için ekonomik bir teşvik” yarattı.

Scrubgrass, enerji üretim sürecinde atık kömürdeki toksik maddelerin %90’ından fazlasını ortadan kaldırıyor ve ortaya çıkan uçucu kül, Commonwealth of Pennsylvania Tarım Bakanlığı tarafından onaylanmış bir gübre olarak kullanılabiliyor. Stronghold’un eş başkanı Bill Spence yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Kömür atığı yangınları, son yüz yıldır memleketim Pennsylvania’da hasara yol açıyor. ABD’nin çevre açısından en çok ihmal edilen bazı bölgelerinde 19. ve 20. yüzyıl kömür madenciliğinin etkilerini iyileştirmek için 21. yüzyıl kripto para madenciliği tekniklerini kullanıyoruz.”

Stronghold’un atık kömürle çalışan enerji ve Bitcoin üretimi, daha önce çevreye zarar veren 1000 dönümlük araziyi geri aldı ve bu alanları oyun, spor ve yeşil alanlar olarak kullanan yerel topluluklara geri verdi.

Stronghold’un enerji üretimi atık malzeme kullanırken, diğer Bitcoin madenciliği operasyonları karbon emisyonlarını dengelemeyi veya daha sürdürülebilir hale gelmek için hidroelektrik kullanmayı seçti.

Kaynak: The Block

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.044 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Dilek Sarı

1992 yılında İzmir’de doğan Dilek Sarı, Ege Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisans mezunu. Blokzinciri ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya sevk etti. Dilek, 2 senedir kripto para sektöründe yer alıyor ve bu alanda uzmanlaşmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 275.481,34 TL 0,70%
ethereum
Ethereum (ETH) 17.255,90 TL 0,37%
tether
Tether (USDT) 8,55 TL 0,07%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 2.424,23 TL 4,24%
cardano
Cardano (ADA) 9,84 TL 3,55%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,55 TL 0,03%
xrp
XRP (XRP) 4,97 TL 1,88%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,60 TL 2,96%
polkadot
Polkadot (DOT) 106,66 TL 6,09%
binance-usd
Binance USD (BUSD) 8,55 TL 0,01%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap