Ardana, Elrond ile Cardano Ana Ağı Arasında Köprü Kuracak

cardano

Stablecoin üzerine çalışan Cardano ve Elrond, Blockchain mimarisini kullanmak için ortaklık kurdu. Elrond Blockchain’in yerel token’ı Ardana platformunda teminatlandırma için kullanılacak ve ilk zinciler arası varlık statüsüne sahip olacak.

Ardana; Cardano ve Elrond arasında köprü kurmak için kullanılacak. İki ekosistemi birbirine bağlayarak, Elrond ana ağı ve Cardano zincirleri arasında token transferi de dahil olmak üzere iki zincirdeki bir projeyle entegrasyon mümkün hale getirilecek.

ardana-elrond-ile-cardano-ana-agi-arasinda-kopru-kuracak

Ardana, Elrond ve Cardano, Körpü Kurmak için Birleşiyor

Gelecekte, varlıkları düşük ücretlerle transfer edilebilir hale getirerek Cardano’dan Elrond’a taşımak mümkün olacak. Yerel token EGLD, geçerli hale getirilecek ve Cardano ile Ardana üzerinde teminat olarak kullanılabilecek.

Ardana, Cardano ağında bir DeFi temeli oluşturmak için gerekli olan bir stablecoin merkezi konumunda. Stablecoin, zincir üstü teminatla destekleniyor ve borçluların ADA teminatını veya diğer desteklenen varlıkları kullanarak kredi almasına yardımcı oluyor.

Elrond ise bir adım daha ileri giderek, daha uygun bir Blockchain altyapısı oluşturmak için sayısız yenilik sunuyor. Örneğin Elrond Uyarlanabilir Durum Paylaşımı ve verimli bir fikir birliği mekanizmasıyla doğrusal ölçeklenebilirlik sağlamak adına güvenli PoS algoritması kullanıyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 487.250,39 TL 0,08%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.166,63 TL 1,93%
cardano
Cardano (ADA) 20,45 TL 3,98%
tether
Tether (USDT) 8,93 TL 0,05%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.906,25 TL 0,37%
xrp
XRP (XRP) 9,64 TL 0,74%
solana
Solana (SOL) 1.397,94 TL 1,36%
polkadot
Polkadot (DOT) 303,63 TL 7,37%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,93 TL 0,03%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,20 TL 0,56%
Copy link
Powered by Social Snap