bitcoinBTC/TRY
718.155,67 TL 2,01%
ethereumETH/TRY
42.837,71 TL 2,26%
tetherUSDT/TRY
27,03 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
5.695,57 TL 1,61%
xrpXRP/TRY
13,70 TL 2,84%
usd-coinUSDC/TRY
27,03 TL 0,08%
staked-etherSTETH/TRY
42.827,44 TL 2,35%
dogecoinDOGE/TRY
1,66 TL 2,00%
cardanoADA/TRY
6,63 TL 2,38%
the-open-networkTON/TRY
63,25 TL 2,57%

Paylaş

ApeCoin (APE) Neden Yükseliyor? 18 Eylül 2022

ApeCoin APE Neden Yükseliyor

Son dönemde yaptığı atılımlar ile adından sık sık söz ettiren Yuga Labs, yerel token’ı ApeCoin (APE) ile de adından söz ettirmeyi başarıyor. Öyle ki Yuga Labs’in yaptığı birkaç DAO çalışmasının onaylanması durumunda önemli birkaç proje daha tanıtılacak. Bu da doğal olarak fiyatlara yansıyor. Gelin ApeCoin (APE) neden yükseliyor inceleyelim.

Peki ApeCoin (APE) Neden Yükseliyor?

Kısa bir süre önce ApeCoin (APE) 25 milyon APE token’ını piyasaya sürdü. Bunun üzerine piyasada anlık bir dalgalanma yaşayan APE, her ne kadar ilk başta aşağı yönlü hareket edeceği şeklinde yorumlansa da yukarı yönlü hareket etti. Bu yükselişin arkasındaki en büyük sebeplerden biri de şüphesiz short açan işlemler oldu.

ApeCoin (APE) Ne Zaman Çıktı?

En popüler NFT koleksiyonlarından biri olan Bored Ape Yacht Club, yüksek taban fiyatı ve hızlı ticaret akışı ile yatırımcıları kendisine çekmeye devam ediyor. Bununla birlikte sadece yeni NFT projeleri ile kalmayan koleksiyonun arkasındaki şirket Yuga Labs, 17 Mart 2022’de kendi kripto parası olan ApeCoin’i (APE) de piyasaya sürdü. Piyasa çıkması ile birlikte ilk 100 kripto para arasında hızlıca giren ApeCoin (APE), içeriğimizin yazımı itibarıyla 34. sırada yer alıyor. Son olarak ApeCoin’in (APE) güncel fiyatı ise şu şekilde:


Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala