bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 66,850.91 0.82%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,512.69 0.72%
bnb
BNB (BNB) $ 607.77 0.47%
solana
Solana (SOL) $ 147.95 1.92%
xrp
XRP (XRP) $ 0.477513 1.80%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.422874 1.89%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.142381 1.08%

Ankara’dan kripto vergilendirilmesinde ‘işlem limiti’ sinyali

sdfuh

Ankara’da yaklaşık iki yıldır süregelen kripto regülasyonlarına ilişkin yeni detaylar söz konusu. Kripto varlıkların ihracına yönelik esasların Sermaye Piyasası Kurulu tarafından belirleneceğini belirten TRT Haber’in haberinde, uygulanacak verginin kapsamına da yer verildi.

Haberde “kripto piyasasında belirli sınırı geçen kazançlardan işlem vergisi alınması” planlandığı belirtildi. Ancak alınacak işlem bazlı vergide uygulanacak kazanç sınırına dair ayrıntılar haberde yer verilmedi.

Borsalardan teminat istenecek

Kripto para borsalarına sermaye şartı getirileceği belirtilen haberde kripto varlık alım satım yapan bu şirketlerden kuruluş aşamasında teminat isteneceği ifade edildi. Keza özellikle bankaların yakından ilgilendiği kripto varlık saklama koşullarının “hangi koşullarda kimler tarafından gerçekleştirileceği” düzenlemede yer alacak konu başlıkları arasında yer aldı.

Öte yandan hem özel sektör hem de kripto topluluğundan temsilcilerin katıldığı kripto regülasyon çalışmalarında artık sona gelindiği ifade edilen haberde, yasal düzenlemenin yeni yılda Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne getirileceği belirtildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala