bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 66,980.95 0.14%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,128.94 1.07%
bnb
BNB (BNB) $ 581.25 0.35%
solana
Solana (SOL) $ 173.61 0.46%
xrp
XRP (XRP) $ 0.523013 0.05%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.480574 0.20%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.155087 0.42%

Analist: Grayscale’in ETF başvurusu ‘truva atı’

Grayscaleden Fed Tahmini Kripto Paralar Yukselebilir

Bloomberg ETF analisti James Seyffart, Grayscale‘in Ethereum vadeli ETF başvurusunun SEC’i köşeye sıkıştıran bir manevra olduğunu söyledi. Seyffart, Grayscale Investments’ın Ethereum vadeli borsa yatırım fonu (ETF) başvurusunu, spot Ether ETF’ini “truva atı” olarak kullandığını ifade etti.

grayscale secnin gbtc kararini elestirdi

Seyffart, X hesabından yaptığı paylaşımında Grayscale’in başvurusunu onaylaması halinde, spot Ether ETF başvurusunun tartışmaya açılacağını belirtti. Grayscale’in Ether vadeli ETF başvurusu 19b-4 formu çerçevesinde yapılmıştı. Seyffart, onaylanan 40 kadar Ether ETF ürününden hiçbirinin 19b-4 onay sürecinden geçmediğini söyledi. 19b-4 onay süreci, borsaların SEC’i menkul kıymete dayalı takas talebi hakkında bilgilendirmek için yapılıyor.

Seyffart ve Van Buren Capital General Genel Başkanı Scott Johnsson, Grayscale’in Ether vadeli işlem ETF’ini piyasa sürmeyeceği yönünde görüş belirtmişti. SEC, Grayscale’in vadeli ETF başvurusuna ilişkin kararını ertelemişti. Hashdex’in Bitcoin vadeli ETF ürününü spota dönüştürme başvurusu da menkul kıymetler düzenleyicisi tarafından beklemeye alındı. BlackRock ise SEC’in kripto para spot ve vadeli ETF başvurularını reddetmesi için meşru bir nedeni olmadığını savundu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala