AMC CEO’su Dogecoin ile Bilet Alımı İçin Tarih Verdi

amc ceosu dogecoin ile bilet alimi icin tarih verdi

Popüler kripto para Dogecoin, birçok alanda kullanılabilir hale gelmeye devam ediyor. Yakın zamanda Dogecoin kabul edeceğini açıklayan sinema devi AMC, başlangıç için tarih verdi. AMC CEO’su Adam Aron, yaptığı bir röportaj sırasında dünyanın en büyük sinema salonu zincirinin 2022’nin ilk çeyreğinde Dogecoin’de ödemeleri kabul etmeye başlayacağını duyurdu:

AMC CEO’su Adam Aron: “Dogecoin’i 2022’nin ilk çeyreğinde alabileceğimizi düşünüyorum.”

amc ceosu dogecoin ile bilet alimi icin tarih verdi 1

AMC Sinemalarında Dogecoin ile Ödeme Dönemi Başlıyor

Müşteriler, popüler “meme” kripto para birimi ile biletler için ödeme yapıp, imtiyazlı stant satın alabilecekler. Böylelik hem Bitcoin hem de DOGE kabul eden AMC, müşterileri oldukça geniş bir ödeme skalası sunmuş olacak.

AMC’nin Bitcoin ve Dogecoin’in yanında Ethereum (ETH) ve Litecoin’i de (LTC) desteklediğini hatırlatmakta fayda var.

AMC kısa bir süre önce sinema salonlarında Dogecoin’i kabul edeceğini duyurmuştu. İlk etapta eGift ürünü için kullanılabilir olan bu özellik sonrasında ödeme seçeneği olarak güncellendi.

Bitcoin, Ethereum ve Litecoin’in ardından bir anket ile takipçilerine Doge kabul edip etmemelerini soran AMC CEO’su Adam Aron, oy çoğunluğu ile Dogecoin’in istenmesinden etkilenmiş ve ardından meme kripto paranın ödeme seçeneklerine ekleneceğini duyurmuştu.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
469.502,43 TL 0,92%
ethereumETH/TRY
31.351,60 TL 0,38%
tetherUSDT/TRY
15,83 TL 0,12%
usd-coinUSDC/TRY
15,84 TL 0,14%
bnbBNB/TRY
4.803,54 TL 2,88%
xrpXRP/TRY
6,57 TL 0,34%
binance-usdBUSD/TRY
15,86 TL 0,62%
cardanoADA/TRY
8,39 TL 0,98%
solanaSOL/TRY
819,52 TL 0,15%
dogecoinDOGE/TRY
1,37 TL 0,50%
Bağlantıyı kopyala