bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,282.22 0.16%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,488.62 0.84%
bnb
BNB (BNB) $ 586.41 0.10%
solana
Solana (SOL) $ 134.37 1.55%
xrp
XRP (XRP) $ 0.484621 1.13%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.375317 2.89%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.123601 1.16%

Altcointurk, Web3 etkinliklerine ev sahipliği yaptı

altcointurk

Web3 topluluğu Altcointurk, eylül ayında yine birçok etkinliğe ev sahipliği yaptı. Altcointurk, Tracker Academy ve Utilify’ın işbirliği ile NFT Topluluk Günü etkinliğine gerçekleştirildi.

Katılımın oldukça yüksek olduğu etkinliğe Altcointurk Base ev sahipliği yaptı. Etkinlikte NFT’lerin web3 ekosistemine olan katkıları ve geleceklerine dair konular konuşuldu.

Utilify CEO’su Bertuğ Oymak, “Markalar NFT topluluk gücünü ilk NFT dalgasında doğru kullanamadı, koleksiyon satışlarıyla yatırım beklentili müşteri derdi edindiler sadece. Şimdi ise bu teknolojiyi sadakat altyapılarıyla topluluk oluşturmak için ödül olarak kullanıyorlar ve bu sistem başarıyla çalışıyor.” söyledi.

Altcointurk CEO’su Volkan Korkmaz, “NFT’lerin arka planına doğru utilityler sağlanmadığı sürece resimden öteye geçmeleri pek mümkün değil. Bizde bu gerçeği göz önüne alarak, Altcointurk NFT’lerimiz ile topluluğun katılımını ödüllendirdiğimiz bir yapı inşaa ettik. Online ve offline olarak topluluğumuza verdiğimiz NFT’lerimizin kullanım alanı olacak Altcointurk MarketPlace’i çok yakında duyuracağız.” diyerek NFT’lerin utilitysi olması gerektiğine değindi.

Tracker Academy CEO’su Hakan Kesler, “NFT koleksiyonlarının çoğu yok olmaya mahkum ancak sürdürülebilir kullanım alanı sunan projeler ile gelecekte çok daha başarılı koleksiyonlar göreceğiz.” açıklamasında bulundu.

altcointurk2

Cosmoverse KriptoCuma

Türkiye’de 2023 yılında yapılacak global Web3 etkinliği olan Cosmoverse’nin ilk duraklarından biri Altcointurk Base oldu. Altcointurk Base’de CosmoverseHQ’nun katkılarıyla Cosmoverse KriptoCuma gerçekleştirildi. Cosmos ekosistemi ve Cosmoverse 2023 hakkında bilgilendirmelerin yer aldığı etkinliğte CosmoverseHQ kurucusu Cryptocito da yer aldı. Cryptocito Cosmoverse 2023 ‘ün İstanbul’da olmasıyla ilgili “oldukça heyecanlı olduklarını” ve “Ekosisteme merakı olan herkesin mutlaka katılması gerektiği” belirtti.

Zapper’dan DeFi Atölyesi

Oyunlaştırma yöntemi ile DeFi öğrenmeye olanak sağlayan portföy izleyicisi olan Zapper, Altcointurk Base’de bir DeFi Atölyesi düzenledi. Etkinlikte temel DeFi kavramları konuşuldu ve Zapper’ın bu alandaki faaliyetleri anlatıldı. Zapper Marka Elçisi Taha Doruk’un Zapper kullanımını anlatması ve Quiz yarışmasıyla sonlandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala