bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,816.37 1.76%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,125.38 7.80%
bnb
BNB (BNB) $ 567.30 2.41%
solana
Solana (SOL) $ 168.13 6.26%
xrp
XRP (XRP) $ 0.601744 3.51%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.388303 5.88%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.122807 5.85%

Altcoin’lerde alım fırsatı mı? Analist yorumladı

kripto-analiz-yorum

Kripto para piyasasındaki son düşüş, altcoin’ler konusunda çeşitli görüşleri gündeme getirdi. Birçok analist, makroekonomik veriler sonrası kripto para piyasasının toparlanacağını düşünüyor.

RealVision baş kripto analisti Jamie Coutts, düşük sermayeye sahip kripto varlıkların bu yılın Mart ayından bu yana zorlu günlerden geçtiğini dile getirdi. Coutts, piyasa değeri 10 milyar doların altındaki altcoin’leri işaret etti.

Altcoin’ler için beklenti büyük

Analist Jamie Coutts, 13 Haziran tarihli bir yazısında altcoin’lerin durumunu değerlendirdi. Kripto uzmanı, mevcut seviyelerin yatırımcılar için alım fırsatı olabileceğine değindi.

Coutts, son düşüşü, “Eğer bu yaşadığımız düzenli bir orta döngü düzeltmesiyse, ki ben bunun muhtemel olduğuna inanıyorum, o zaman piyasa durulduğunda orta ve küçük ölçekli şirketlerde bazı fırsatların ortaya çıkmasını bekleyin.” dedi. Analist, 10 milyar doların altında piyasa değeri olan altcoin’lerin yükseliş yaşayabileceğini düşünüyor.

Analistin argümanlarından birisi ise altcoin’lerin büyük bir çoğunluğunun Mart ayındaki zirve fiyatlardan uzaklaşması oldu. Cointelegraph Markets Pro verilerine göre, Bitcoin 13 Mart’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.679 dolara ulaştı, ancak geçtiğimiz hafta yaklaşık yüzde 6’lık bir düşüşle 67.126 dolara geriledi.

Coutts, altcoin’lerin günden güne eridiği ortamda BTC‘nin yüzde 11 ve ETH’nin yüzde 5 düşüş yaşamasına dikkat çekti.

Spot Ethereum ETF’ler onaylansa da henüz işleme başlamadı. Altcoin’lerin öncüsü Ether’in gidişatını da etkileyen bu durum, kripto yatırımcılarında belirsizlik yaratıyor. SEC Başkanı Gary Gensler, spot ETH ETF’ler için yaz dönemin işaret etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Özgür Umut Demirci

24 Aralık 1997 tarihinde Artvin'de dünyaya geldi. Özgür, bir süre Bursa'da yaşadı. Bursa'da TSO Gürsu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra Antalya Akdeniz Üniversitesi Gazetecilik bölümünde Lisans eğitimini tamamladı. 2020 yılından beri sektörün içinde yer alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala