AK Parti Sözcüsü Çelik: Kripto Para ve Metaverse için Forum Düzenlenecek

ak parti sozcusu celik kripto para ve metaverse icin forum duzenlenecek

Bugün düzenlenen AK Parti MYK toplantısı sonrasında, parti sözcüsü Ömer Çelik basın toplantısı düzenledi. Düzenlenen basın toplantısında, MYK’da konuşulan konulara değinildi. Toplantının dikkat çeken noktalarından biri de metaverse ve kripto para düzenlemeleri konusu oldu. AK Parti sözcüsü Ömer Çelik, yakın zamanda bir forum düzenleneceğini ve bu forumda kripto para ve metaverse gibi konuların ele alınacağını öyledi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten Kripto Para ve Metaverse Açıklaması

AK Parti sözcüsü Ömer Çelik, düzenlenen MYK toplantısından sonra bir basın toplantısı düzenledi. Toplantı AK Parti’nin resmi Twitter hesabı üzerinden de vanlı olarak yayımlandı. Kripto para ve metaverse’e değinen Çelik’in konuşmasında dikkat çeken satır başları şöyle:

“Sunumun 2. bölümü metaverse kavramı ile ilgili olarak gündeme geldi. İnsan hayatına, ekonomiye dönük etkileri kapsamlı bir şekilde sunumla ortaya konuldu. Toplantımızın büyük bir bölümünü metaverse çerçevesinde gelişen konulara, burada yapılan arsa alım satımlarından diğer konulara kadar kapsamlı bir değerlendirme yapıldığını, MYK’nın gündeminin bu çerçevede yoğunlaştığını söyleyebilirim.

Türkiye’nin bu konuda bir tüketici değil, güçlü bir oyuncu olarak söyleyebileceği sözler var.

Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında yakın zamanda bir forum düzenlenecek. Bu kavramların (kripto para ve metaverse) teknolojik boyutları, hem felsefi hem siyasi boyutları hem ekonomik boyutları kapsamlı bir şekilde ele alınacak”

ak parti sozcusu celik kripto para ve metaverse icin forum duzenlenecek 2
AK Parti sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısı sonrası basın toplantısında

Kripto paralar ve blok zincir gibi konuların ele alınması gerektiğini vurgulayan Çelik, “Bütün bu konular ele alındığı zaman görülecektir ki bunların getirileri kadar, ortaya çıkan tehditler de söz konusudur. Bütün bunların hukuken de düzenlenmesi gerekiyor” dedi.

Çelik konuşmasında ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın bu konularla ilgili hukuki altyapıların çalışılması konusunda talimat verdiğini de belirtti.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
469.502,43 TL 0,92%
ethereumETH/TRY
31.351,60 TL 0,38%
tetherUSDT/TRY
15,83 TL 0,12%
usd-coinUSDC/TRY
15,84 TL 0,14%
bnbBNB/TRY
4.803,54 TL 2,88%
xrpXRP/TRY
6,57 TL 0,34%
binance-usdBUSD/TRY
15,86 TL 0,62%
cardanoADA/TRY
8,39 TL 0,98%
solanaSOL/TRY
819,52 TL 0,15%
dogecoinDOGE/TRY
1,37 TL 0,50%
Bağlantıyı kopyala