ABD Temsilciler Meclisi, Biden’a Tartışmalı Altyapı Tasarısını Gönderiyor

abd temsilciler meclisi tartismali altyapi tasarisi icin oy kullandi 2

ABD Temsilciler Meclisi, tartışmalı kripto varlık vergi raporlama şartını içeren iki taraflı bir altyapı tasarısını kabul etmek için oy kullandı. Cuma geç saatlerde gerçekleşen oylamada en az 218 evet ile tasarı lehine oy kullanıldı. Bununla beraber iki partinin de desteği ile tasarı meclisten geçti.

Ayrıca hatırlatmak gerekirse; Senato, kripto varlık hükmünü değiştirme girişimlerini durdurmasının ardından Ağustos ayında tasarıyı kabul etmişti.

abd temsilciler meclisi tartismali altyapi tasarisi icin oy kullandi

Tasarı Şimdi İmzası için ABD Başkanı Joe Biden’a Gidiyor

Söz konusu olan tasarıdan, komisyoncu tanımını genişleten vergi raporlama gerekliliği nedeniyle kripto topluluğunda endişe duyuluyordu. Bu durum, madenciler gibi varlıkları ve işlemleri gerçekten kolaylaştırmayan diğer tarafları kapsıyordu.

Tasarıda yer alan bir başka hüküm de toplulukta korku yarattı. Yaklaşık 40 yıl önce 10.000 doların üzerindeki yüz yüze nakit işlemleri için geçerli olmak üzere yazılan yasa, esasen alıcıların 15 gün içinde hükümete gönderenin kişisel bilgilerini doğrulamasını ve Sosyal Güvenlik numarasını, işlemin niteliğini ve diğer bilgileri kaydetmesini ve işlemi rapor etmesini gerektiriyor.

Diğer yandan vergi kanunu ihlallerinden farklı olarak, 6050I ihlalleri bir suçtur ve bazı avukatlar, NFT’ler gibi dijital varlıklara uygulandığında, yasaya uymanın neredeyse imkansız olabileceğine dikkat çekildi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 657.875,39 TL 0,12%
ethereum
Ethereum (ETH) 49.533,85 TL 0,56%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.292,12 TL 2,59%
tether
Tether (USDT) 11,93 TL 1,06%
solana
Solana (SOL) 2.371,36 TL 0,47%
cardano
Cardano (ADA) 18,74 TL 0,14%
xrp
XRP (XRP) 11,42 TL 0,56%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,93 TL 0,51%
polkadot
Polkadot (DOT) 425,18 TL 1,33%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,48 TL 0,79%
Bağlantıyı kopyala