bitcoinBTC/TRY
1.268.813,79 TL 0,28%
ethereumETH/TRY
68.241,48 TL 0,08%
tetherUSDT/TRY
28,93 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.941,71 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
19,16 TL 1,53%
solanaSOL/TRY
2.119,51 TL 1,28%
usd-coinUSDC/TRY
28,93 TL 0,04%
staked-etherSTETH/TRY
68.160,20 TL 0,14%
cardanoADA/TRY
17,29 TL 0,70%
dogecoinDOGE/TRY
2,94 TL 1,26%

Paylaş

ABD mahkemesinden Bitcoin ETF için ikinci şans

ABD 2

ABD Mahkemesi Grayscale’e, Bitcoin Trust’ı (GBTC) borsada işlem gören bir BTC ETF’e dönüştürme konusunda ikinci bir şans verdi.

Amerika Birleşik Devletleri Temyiz Mahkemesi, Grayscale Investments’ın spot Bitcoin borsa yatırım fonu başvurusunun Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından incelenmesini gerektiren bir kararın ardından bir yetki belgesi yayınladı.

ABD Columbia Bölgesi Temyiz Mahkemesi’nde 23 Ekim’de yapılan bir başvuruda, mahkemenin “resmi yetkisi” devreye girdi ve SEC’in Grayscale’in spot Bitcoin ETF’i hakkındaki kararını gözden geçirmesinin önünü açtı. Öte yandan SEC, 13 Ekim’e kadar temyiz başvurusunda bulunmamıştı.

Söz konusu karar, mahkemenin 29 Ağustos tarihli kararını teyit ederek Grayscale’e Bitcoin Trust’ını (GBTC) listelenmiş bir BTC ETF’sine dönüştürme konusunda ikinci bir şans verdi. SEC bugüne kadar ABD borsalarında listelenmek üzere spot bir kripto ETF’sini onaylamadı, ancak BTC ve Ether ile bağlantılı yatırım araçlarına yeşil ışık yaktı.

Öte yandan ETH hisse senetleri bin 709 dolar değer kaybetti. 19 Ekim’de Grayscale, Bitcoin Trust hisselerini New York Borsası Arca’da GBTC sembolü altında listelemek için SEC’e bir kayıt beyanı sunmuştu.

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir 6 Temmuz 1997 tarihinde Bursa’da dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise yıllarını Bursa’da geçirdi. Şu an İstanbul’da yaşıyor. Çocukluğundan bu yana tiyatro, müzik, sinema ve edebiyata ilgi duydu, zaman zaman bu branşlarda eğitimler aldı. İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu olan Beyza, aynı zamanda Gazetecilik bölümü ile de çift anadal yaptı. Öğrencilik yıllarında üniversitenin resmi yayın organı İletim Gazetesi’nde muhabir ve editör olarak çalıştı. Aynı yıl Vatan Gazetesi’nin kitap ekinde editör stajını tamamladı. Eğitim ve iş hayatı daima iç içe olan Beyza, satış danışmanlığından garsonluğa kadar pek çok iş tecrübesi edindi ve hayatı tanıdı. Work and Travel programıyla 3 buçuk ay ABD’de yaşadı. Mezun olduktan sonra Akşam Gazetesi’nde profesyonel meslek hayatına adım attı. Burada SEO editörü ve gündem editörü olarak toplamda yaklaşık 2 yıl görev aldı. Farklı sektörlerde deneyim edinme arzusuna kapılan Beyza, Günışığı Kitaplığı’nın basın tanıtım sorumluluğunu üstlendi. Yazma sevdası ağır basınca da medyaya dönüş yaptı. Bir dönem Fil'm Hafızası'nın haber editörleri arasında yer alan Beyza, geleneksel ve dijital medyada edindiği tecrübeler sayesinde her konuda yazabilme yetisi kazandı. Farklı mecralarda yazıları yayınlandı. Dijital varlıkların, biz istesek de istemesek de geleceğin ekonomisini yönlendireceğine inanıyor. Kripto sektörünün kendi içinde yarattığı dilin, her kesimden okur tarafından anlaşılması için çalışan Beyza, mevcut durumda BTC Haber, Coinkolik ve CoinBilgi'de SEO editörü görevini yürütüyor. Ayrıca farklı kurumlara freelance olarak içerik üretiyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala