bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 68,003.22 1.15%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,539.08 0.63%
bnb
BNB (BNB) $ 602.10 0.80%
solana
Solana (SOL) $ 182.94 5.11%
xrp
XRP (XRP) $ 0.593043 0.08%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.443631 1.45%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.139323 4.68%

ABD Hazinesi, Kripto İşletmeleri için Yeni Bir Rehber Yayımladı

abd hazinesi kripto isletmeleri icin yeni bir rehber yayimladi 2

ABD Hazine Bakanlığı, kripto endüstrisini yakın mercek altına aldı. ABD Hazine Bakanlığı Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi (OFAC), 15 Ekim günü, yeni bir rehber içerik yayımladı. Bu rehberde ABD Hazinesi, kripto işletmeleri için bazı yaptırımlara dikkat çekiyor.

ABD Hazinesi Kripto İşletmeleri için Yaptırım Kılavuzu Paylaştı

OFAC, sektördeki oyuncuların söz konusu yaptırımlara uymasını kolaylaştırmak adına “Sanal Para Birimi Endüstrisi için Yaptırımlara Uyum Rehberi” isimli bir rehber yayımladı. Yayınlanan metinde şu sözler yer alıyor:

“Genel bir mesele olarak, sanal para birimi endüstrisinin üyeleri de dahil olmak üzere ABD’li kişiler, yaptırım uygulanan kişiler veya yargı bölgeleriyle yetkisiz işlemlere veya ilişkilere girmemelerini sağlamaktan sorumludur.”

abd hazinesi kripto isletmeleri icin yeni bir rehber yayimladi

OFAC, teknoloji şirketleri, yöneticileri, madenciler ve cüzdan sağlayıcılarının yanında sanal para birimleriyle ve hizmet sağlayıcılarıyla çalışan geleneksel finans kurumlarını da bu aktörler arasında değerlendiriyor.

Yayımlanan rehberde, OFAC’ın IP adreslerinin coğrafi konumunu ve özellikle de VPN kullanımını beklentilerinin bir parçası olarak tanımlamak için mevcut analitik araçlarına dikkat çektiği de görülüyor. VPN kullanımının, ticaretin önündeki engelleri aşabileceğini söyleyen OFAC, ABD’deki kişilerin yasal olarak kullanmaları yasak olan platformlara erişim düzeyini önemli ölçüde değiştirebilir.

OFAC, endüstrinin içinde giderek daha fazla yer alıyor diyebiliriz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala