bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 66,933.93 0.42%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,500.01 0.03%
bnb
BNB (BNB) $ 594.63 0.66%
solana
Solana (SOL) $ 173.11 2.89%
xrp
XRP (XRP) $ 0.582761 1.43%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.430734 0.25%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.132096 4.53%

2,5 milyon dolarlık Ferrari, artık Polygon Blockchain üzerinde bir NFT

25 milyon dolarlik ferrari artik polygon blockchain uzerinde bir nft

Bilindiği üzere lüks eşyalar ve spor otomobiller genellikle sadece birkaç kişinin satın alabileceği, yüksek bakım maliyetine sahip ürünlerdir. Fakat Altr isimli bir şirket, bu durumu değiştirecek bir teknolojiye adım atarak, lüks bir Ferrari F40’ı Polygon blok zinciri üzerinde bir NFT olarak sunmayı başardı.

Altr, Lüks Varlıkların Blockchain Üzerinde Sahiplenilmesini Kolaylaştırıyor

Ferrari F40 gibi yüksek değerli bir spor otomobil ya da 195.000 dolarlık Rolex gibi lüks bir saatin sahibi olmayı düşündüğünüzü, fakat bunların bakımını üstlenme konusunda tereddütlerinizin olduğunu hayal edin.

Bu konuda endişelerinizi gidermek isteyen Altr adlı bir şirket, Polygon Blockchain üzerindeki NFT’lerle doğrulanan lüks malların alım satımına olanak sağlamayı planlıyor. Şirket, 2,5 milyon dolarlık bir Ferrari F40’ın satışıyla Altr’ın facilitasyon sürecinin nasıl işlediğini göstermeyi umut ediyor.

Altr, platformu aracılığıyla bir lüks eşya satışı gerçekleştiğinde, sadece Polygon Blockchain üzerinde “dijital sahiplik kanıtı” olarak da bilinen bir NFT yayınlamakla kalmayıp, eşyanın yeni sahibinin talep etmesi durumuna kadar fiziksel varlığın sorumluluğunu da üstleneceğini belirtti.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, “Bütün koleksiyonlar, NFT sahibinin fiziksel koleksiyonu kullanmayı seçene kadar Altr’nin Oracle’ları tarafından yönetilen güvenli depolama tesislerinde koruma altında tutulacak” denildi.

Son olarak Altr’nin yönetim uygulaması Lucidao’ya göre, Ferrari’nin 48 saatten daha kısa bir sürede satıldığı Twitter üzerinden bildirildi. Şirketin web sitesine göre, işlemler USDT stablecoin’i ile yapılıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. Erken yaşta bilgisayar ve internetle tanışan Burak, Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerikler üreterek sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala