2022’de Altın, Dolar, Kripto Para Hangisine Yatırım Yapılır?

Kapital’in yeni bölümü yayınlandı. Melis Hazal Karagöz’ün Kapital‘de bu haftaki konuğu konuğu Aysel Gündoğdu oldu. Aysel Gündoğdu ile beraber “2022’de nasıl yatırım yapılmalıyız” sorusu ele alındı.

Neler Konuşuldu?

Melis Hazal Karagöz, Aysel Gündoğdu’ya “2021 nasıl geçti bize bir değerlendirmede bulunur musunuz?” şeklinde soru yöneltti:

Aysel Gündoğdu “Aslında 2021 ders alacağımız 1 yıl oldu özellikle birkaç hafta önce doların ve aynı zamanda altındaki bir gecede yaşanan hızlı geri çekiliş ile birçok insanın birikimlerinin erimesine neden oldu. Bunların hepsinden de ders çıkartacağız ama kaçta yatırımcı psikolojisi çok çok önemli. Öncelikle bunu vurgulamamız lazım bu uygulamadan geçmemiz lazım insan yatırım yaparken çok büyük bir adrenalin salgılar. Yani bu bir anlamda yatırımı çok sık yapanlar. Yani şöyle daha çok al sat yapan insanlar bunu daha iyi anlar diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Aysel Gündoğdu konu ile ilgili olarak şunları ekledi:

“Türkiye’deki yatırımcı profiline bakacak olursak özellikle 18 yaş üstü ve 30-35 yaşlarında erkek yatırımcı yatırımcılar yoğunluktan Yani şöyle Türkiye’de işlem yapan oyuncular arasında böyle bir profil var yatırımcılar genellikle dijitalleşme neye çok yatkın bir profil oldukları için Kripto paralara çok hızlı adapte oldular” dedi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 493.193,18 TL 1,06%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.778,59 TL 1,71%
tether
Tether (USDT) 13,30 TL 1,78%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.086,58 TL 2,89%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,31 TL 0,90%
cardano
Cardano (ADA) 13,90 TL 2,87%
solana
Solana (SOL) 1.267,63 TL 4,08%
xrp
XRP (XRP) 8,12 TL 0,18%
terra-luna
Terra (LUNA) 860,24 TL 3,24%
polkadot
Polkadot (DOT) 248,21 TL 4,01%
Bağlantıyı kopyala