bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,927.40 0.31%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,480.54 0.85%
bnb
BNB (BNB) $ 578.08 0.57%
solana
Solana (SOL) $ 161.17 0.70%
xrp
XRP (XRP) $ 0.580729 8.14%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.440666 1.53%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.122683 1.91%

XRP Fiyatı Yüzde 13 Yükseldi, 1,22 Doları Gördü

xrp fiyati yuzde 13 yukseldi 122 dolari gordu

Piyasa değeri bakımından, en değerli 10 kripto varlık arasında 6. sırada konumlanan XRP, bir gecedeki fiyat yükselişiyle dikkat çekti. XRP fiyatı, son 24 saat içinde yüzde 13 arttı. Yaşanan bu yükseliş hakkında özellikle XRP topululuğunun bazı yorumları bulunuyor.

XRP Fiyatı, SEC ve Ripple Davasından Etkilendi Mi?

XRP fiyatında yaşanan bu artışın SEC ve Ripple davasındaki son gelişmelerden etkilendiği konuşuluyor. XRP topluluğunun bazı üyeleri bu konuda oldukça emin. Aşağıdaki tweette de görebileceğiniz gibi bazı topluluk üyeleri, aradaki hukuki savaşın Ripple’ın avantajına döndüğünü düşünüyor.

Hatırlatacağınız gibi Ripple, SEC’in davalıların “adil bildirim” savunmasıyla ilgili oldukları için kabul taleplerini yanıtlaması gerektiğinde ısrar ediyordu.

Tekrar XRP’nin fiyatına dönecek olursak, Cumartesi günü 1,20 dolar seviyesine yükselen XRP, biraz gerilemeye yaşayarak 1,13 dolara geriledi. Sonrasında ise yükseliş devam etti ve kripto varlık, 1,22 doları gördü.

xrp fiyati yuzde 13 yukseldi 122 dolari gordu 2

Yukarıdaki görselin yanısıra, Haberin yazımı sırasında XRP’nin piyasa değeri, CoinMarketCap verilerine göre, 56,980,697,023 dolar seviyesinde. İşlem hacmi ise yüzde 178 artarak 6,409,321,811 doları gördü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala