bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,994.15 1.36%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,422.49 0.62%
bnb
BNB (BNB) $ 571.97 0.46%
solana
Solana (SOL) $ 163.60 2.75%
xrp
XRP (XRP) $ 0.554039 4.60%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.42469 4.84%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.120032 1.88%

Web3’ün Pixar’ı Olmak İsteyen Lava Labs Yatırım Aldı

web3un pixari olmak isteyen lava labs yatirim aldi

Londra merkezli oyun girişim Lava Labs, A Serisi yatırım turunu 10 milyon dolarlık yatırım ile tamamladı. Web3’ün Pixar’ı olmak isteyen Lava Labs bu yatırım ile birlikte 100 milyon doların üzerinde bir değerlemeye ulaştı.

Lava Labs için 10 Milyon Dolar Yatırım

Electronic Arts’ın kurucusu Trip Hawkins tarafından da desteklenen blockchain oyun girişimi Lava Labs, A Serisi yatırım turunu 10 milyon dolar ile tamamladı. Şirkete yakın kaynaklardan alınan haberlere göre şirketin değerlemesi şu anda 100 milyon doların üzerinde.

The Block’un haberine göre toplanan fonlar,  25 oyuncuyu bir dizi engel parkurunda ve atış tabanlı zorluklarda birbirine düşüren AFAR adlı üçüncü şahıs bir arcade platformu olan ilk oyunu geliştirmeye gidecek.

web3un pixari olmak isteyen lava labs yatirim aldi 2

Konuya dair açıklama yapan Lava Labs CEO’su ve kreatif direktörü Kaya Tilev şunları söyledi:

“Vizyonumuz tamamen ‘eğlence’ ve kalıcı bir dünya yaratmak üzerinedir. Yaşamımız boyunca Pixar ve Disney’den ilham aldık ve özel sürecimiz aracılığıyla yeni nesil göz kamaştırıcı eğlenceyi yaratabilecek konumda olduğumuza inanıyoruz”

Bu arada yatırım turu İsviçreli yatırım şirketi Dialectic tarafından yönetildi. Turdaki diğer yatırımcılar ise şöyle sıralanıyor:  Merit, Circle, Dragonfly, DeFiance Capital, Animoca, Razer Computer, Weak Simp Cap, Dapper Labs ve Maven11. Ayrıca turda Santiago R Santos, Gabbi Dizon ve Nick Chong gibi isimler de melek yatırımcılar olarak yer aldı.

Lava şimdilerde, 10.000 arsanın satılacağı NFT‘ler şeklinde bir sanal arazi üzerinde çalışıyor. Bu yılın ikinci çeyreğinden itibaren alıcılar araziyi mini bir oyunda kullanabilecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala