Sotheby’s NFT Eserleri için Kendi Metaverse’ini Başlatıyor

sothebys nft eserleri icin kendi metaverseini baslatiyor 2

Sotheby’s Müzayede Evi, potansiyel alıcılara, NFT sanat eserleriyle etkileşim kurmanın yeni bir yolunu sunmak için kendi metaverse’ini başlatma kararı aldı.

Metaverse, kullanıcıların yaşayabileceği, gerçek dünyanın öğelerini taklit etmeye ve genişletmeye çalışan sürükleyici bir dijital ortam. Bu sayede, NFT eserlerle etkileşim kurmak mümkün olacak.

sothebys nft eserleri icin kendi metaverseini baslatiyor

Sotheby’s, Metaverse Deposu Aracılığıyla Hizmetleri Genişletmek İstiyor

Başlatılacak olan Metaverse deposu, kullanıcıların sürükleyici bir şekilde dijital dünyada bulunan 53 sanat eserini keşfetmelerine ve öğrenmelerine olanak tanıyacak. Aralarından herhangi birini satın almak isteyenler, ünlü kripto tasarımcısı Pak tarafından oluşturulan kendi dijital avatarlarını kullanarak işlem yapabilecekler.

Sotheby’s, metaverse deposu aracılığıyla sunulan hizmetleri; birincil teklifleri, dinamik müzayedeleri, açık sürümleri ve üretken sanat eserlerini üretme yeteneklerini içerecek şekilde genişletmeyi planlıyor. 

Ayrıca Sotheby’s Hong Kong’un dijital sanat satışlarından sorumlu eş başkanı Max Moore konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

İlk NFT satışımızı kavramsallaştırdığımız andan itibaren, Sotheby’s’in gelişen NFT ekosistemi ile geleneksel sanat dünyası arasında köprü kurmak için benzersiz bir konumda olduğunu fark ettik. O zamandan beri, NFT hareketinin en etkili beyinlerinden bazılarıyla uyum sağlayarak, özel bir pazaryeri tasarlamak için dijital sanat ortamının her yönünü keşfetmek için aylar harcadık

Aynı zamanda belirtmek gerekirse; Müzayede evi Ether, Bitcoin, USDC veya çeşitli kripto varlıklar ile ödeme kabul ediyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 671.857,28 TL 0,40%
ethereum
Ethereum (ETH) 57.019,97 TL 1,00%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.504,29 TL 2,51%
tether
Tether (USDT) 13,70 TL 0,08%
solana
Solana (SOL) 2.649,28 TL 0,46%
cardano
Cardano (ADA) 18,77 TL 1,17%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,70 TL 0,28%
xrp
XRP (XRP) 10,96 TL 3,26%
polkadot
Polkadot (DOT) 372,30 TL 5,21%
terra-luna
Terra (LUNA) 891,63 TL 9,90%
Bağlantıyı kopyala