SEC, Ripple’ın (XRP) Tüm Slack Mesajlarına Erişim Hakkı Kazandı

SEC btch

SEC, Ripple’ın (XRP) tüm Slack mesajlarına erişebilme hakkı elde etti.

SEC ile Ripple arasındaki dava tüm hızıyla devam ediyor. Bu defa SEC, bu bölümden kazançlı çıkmış gibi görünüyor.

Law360’ın haberine göre ABD Sulh Hakimi Sarah Netburn, SEC’in Ripple’ın tüm Slack mesajlarına erişebilmesi için izin verdi. Daha önce Slack mesajlarının yalnızca bir kısmına erişim sağlanabiliyordu.

Ripple daha önce yazışmaların bir kısmını devretmişti. Ancak daha sonra bir işleme hatasını sebep göstererek tüm mesajları düzenleyiciye göndermemişti. SEC ise Ripple’ın bu yaklaşımını “ön yargılı” buluyor. Düzenleyici Slack mesajlarının davanın seyri için önemli olduğu kanaatinde.

Düzenleyici, talebin yerine getirilmemesi üzerine, tüm mesajlara erişebilmek için başvuruda bulundu. Ripple’ın Slack mesajlarının yanı sıra 22 e-posta adresinin de konuşmalarına erişmek için düğmeye bastı.

Ripple ise bu isteğe karşı çıktı. Şirket bu isteğin mantıksız olduğunu öne sürdü. Zira tüm Slack mesajlarını ortaya çıkarmak aylar sürecek ve 1 milyon dolara mal olacak.

Sarah Netburn ise yapılan anlaşmanın tüm yüklerden daha ağır bastığını kaydederek, Ripple’ın tüm Slack mesajlarını ortaya çıkarmasını istedi.

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
313.570,79 TL 0,94%
ethereumETH/TRY
22.905,46 TL 2,20%
tetherUSDT/TRY
18,63 TL 0,11%
bnbBNB/TRY
5.296,02 TL 1,51%
usd-coinUSDC/TRY
18,65 TL 0,05%
binance-usdBUSD/TRY
18,63 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
7,09 TL 1,19%
dogecoinDOGE/TRY
1,80 TL 4,25%
cardanoADA/TRY
5,79 TL 2,02%
matic-networkMATIC/TRY
16,55 TL 2,41%
Bağlantıyı kopyala