bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 67,579.11 0.75%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,441.99 2.54%
bnb
BNB (BNB) $ 590.29 1.89%
solana
Solana (SOL) $ 178.57 2.69%
xrp
XRP (XRP) $ 0.6097 1.71%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.42683 3.72%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.138205 1.67%

SEC, Ripple’a Dava Açıyor

sec ripplea dava aciyor

Ripple, Pazartesi günü yaptığı bir açıklama ile SEC tarafından dava edilmek üzere olduğunu duyurdu. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple’a lisanssız menkul kıymet satışı iddiasıyla dava açmaya hazırlanıyor.

SEC, Bitcoin ve Ethereum gibi önde gelen kripto para birimlerini menkul kıymet olarak tanımlamıyor. Ancak XRP bir menkul kıymet olarak nitelendirildiği için Ripple bir usulsüzlük suçlaması ile karşı karşıya kaldı. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve kurucu ortağı Chris Larsen davanın sanıkları olarak gösterilecek.

Garlinghouse, Biden yönetiminin kripto para sektörüne Trump’a kıyasla daha ılımlı yaklaşabileceğini düşünüyordu. Ancak bu beklendiği gibi olmadı. CEO konu hakkında şunları söyledi:

“Şok edici. Bu, tüm kripto para endüstrisine ve Amerikan yeniliğine yönelik bir saldırı.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala