bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 65,032.42 2.39%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,160.53 7.60%
bnb
BNB (BNB) $ 568.44 2.79%
solana
Solana (SOL) $ 169.88 6.08%
xrp
XRP (XRP) $ 0.615723 1.25%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.393383 4.97%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.124312 5.84%

SBI CEO’su: Ripple, SEC Sonrası Halka Açılabilir

sbi ceosu ripple sec sonrasi halka acilabilir

Ripple’ın önde gelen ortaklarından SBI, şirketin SEC davası sonrası halka açılacağına inandığını söyledi.

Japon finans devi SBI Group’un CEO’su Yoshitaka Kitao, Ripple’ın sonraki olası hamleleri hakkında konuştu ve şirketin halka açılabileceğini söyledi. Kitao konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Mevcut davadan sonra Ripple halka açılacak… Chris bunu yapmak istiyor.”

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse da geçtiğimiz dönemlerde bir halka arz konulu konuşması sırasında şirketin lider tarafta yer alacağını öne sürmüştü:

“Önümüzdeki 12 ay içinde, kripto/blokzinciri alanında IPO’lar göreceksiniz. İlk olmayacağız ve son da olmayacağız, ancak lider tarafta olmamızı bekliyorum… Bu şirketimiz için doğal bir evrim.”

Ancak bu planlar şimdilik rafa kaldırılmış görünüyor. Ripple geçtiğimiz Aralık ayında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılmış olan bir dava ile mücadele ediyor. 

Ripple’ın en büyük yabancı ortağı olan SBI Group, aynı zamanda XRP’ye uzun süredir destek veriyor. XRP, Japonya’da kripto varlık olarak kabul ediliyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Dilek Sarı

Dilek, 1992 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı ve 2010 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Sosyoloji bölümüne başladı. 2014 yılında buradan mezun olan Dilek, alanda kalmak ve akademik çalışmalar yürütmek amacıyla aynı yıl Ege Üniversitesi Genel Sosyoloji ve Metodoloji anabilim dalında yüksek lisans eğitimine başladı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala