Rusya’da Bir Kripto Para Derneği, Çin’den Göç Eden Madencileri Ülkeye Çekmek İçin Çalışıyor

Abone Ol:google-news
0
19/07/2021

Bir Rus kripto para derneği, Çin’den göç eden kripto para madencilik firmalarını ülkeye çekmek için bir proje başlattı.

The Russian Association of Cryptoeconomics, Artificial Intelligence and Blockchain (RACIB) adlı dernek Pazartesi günü yaptığı basın açıklamasında, madenciliğin ülkeye nasıl getirileceğini belirlemek için federal ve bölgesel makamların yanı sıra devlete ait işletmelerle birlikte çalıştığını söyledi.

Açıklamada, RACIB’in halihazırda enerji sektöründeki devlete ait işletmeler ve şirketlerle birkaç çalışma grubu oluşturduğu belirtildi. Dernek, küresel Bitcoin hash oranının %25’ini temsil eden bir grup Çinli madencilik şirketinin de RACIB ile çalıştığını söyledi.

Bu yılın ilk çeyreğine kadar dünyadaki Bitcoin hash oranının yaklaşık yarısını oluşturan Çin’den madenciler, sektöre yönelik bir hükümet baskısını takiben denizaşırı ülkelere göç ediyor. Cambridge Üniversitesi’nin Bitcoin Elektrik Tüketim Endeksi’ne göre, birçok madenci küresel hash oranı açısından Rusya’yı geride bırakan Rusya’nın komşusu Kazakistan’a akın etti.

Dernek, RACIB’nin çalışma gruplarından birinin yenilenebilir enerjiyle çalışan madencilik tesisleri için bir proje geliştirdiğini söyledi.

RACIB, Rusya’nın aşırı ucuz elektrik, soğutma sistemlerine olan talebi azaltan soğuk bir iklim ve merkezi enerji sistemi nedeniyle kripto para madencilerine hizmet etmek için benzersiz bir konumda olduğunu söyledi.

Kaynak: CoinDesk

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.046 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Dilek Sarı

1992 yılında İzmir’de doğan Dilek Sarı, Ege Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisans mezunu. Blokzinciri ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya sevk etti. Dilek, 2 senedir kripto para sektöründe yer alıyor ve bu alanda uzmanlaşmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 339.873,36 TL 0,43%
ethereum
Ethereum (ETH) 19.780,23 TL 0,80%
tether
Tether (USDT) 8,55 TL 0,11%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 2.689,99 TL 0,88%
cardano
Cardano (ADA) 11,03 TL 1,27%
xrp
XRP (XRP) 6,14 TL 1,36%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,55 TL 0,24%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,78 TL 0,10%
polkadot
Polkadot (DOT) 129,07 TL 4,99%
binance-usd
Binance USD (BUSD) 8,55 TL 0,17%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap