bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 58,801.75 0.99%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,156.97 0.68%
bnb
BNB (BNB) $ 532.68 0.06%
solana
Solana (SOL) $ 140.50 0.98%
xrp
XRP (XRP) $ 0.538194 16.60%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.43532 6.07%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.110916 3.35%

Ruffer Investment Company 740 Milyon Dolarlık Bitcoin Sahibi Olduğunu Açıkladı

ruffer investment company 740 milyon dolarlik bitcoin sahibi oldugunu acikladi

İngiltere merkezli Ruffer Investment Company’nin dün akşam saatlerinde 15 milyon dolarlık Bitcoin yatırımı yaptığı açıklanmıştı. Bugün yapılan açıklama ile ise, şirketin Kasım ayında yaptığı toplam Bitcoin yatırımının detayları ortaya çıktı. Buna göre, şirketin 740 milyon dolar değerinde Bitcoin yatırımı bulunuyor.

Bu yatırım, şirketin yönetimi altındaki varlığın yaklaşık %2.7’sine karşılık geliyor. Kasım ayında gerçekleştirilen 550 milyon sterlin değerindeki satın alım, işlemin gerçekleştirildiği tarihe göre 744.26 milyon dolar değerinde. Bu yaklaşık 45.000 BTC’ye denk geliyor.

Kurumsal Yatırımcıların İlgisi Sürüyor

Geçtiğimiz günlerde, sigortacılık devi MassMutual’ın Bitcoin satın alımı ile kurumsal yatırımcıların ilgisi farklı bir seviyeye taşınmıştı. Birçok kaynak ve yorumcu, şirketin köklü olmasına ve risk hesaplama üzerine yoğunlaşan bir sektörden gelmesi üzerine yoğunlaştı ve diğer sigortacılık şirketlerinin bu örneği takip etmesi halinde piyasaya ciddi miktarda giriş olacağını tahmin etti.

Dün akşam itibariyle ise, bir kurumsal şirket daha Bitcoin yatırımı yaptığını açıkladı. Ancak açıklanan miktar, söz konusu şirketin sahip olduğu Bitcoin miktarının küçük bir bölümünü temsil ediyordu. Bugün ise, şirketin 744 milyon dolar değerinde Bitcoin’e sahip olduğu açıkladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala