Pantera Capital’dan Joey Krug: DeFi Finansın Geleceği

Abone Ol:google-news
0
15/02/2021

Blokzinciri odaklı yatırım şirketi Pantera Capital yetkililerinden Joey Krug, merkeziyetsiz finans (DeFi) hakkında konuştu. Pantera Capital’in  Yatırım Ortaklarından Sorumlu Başkanı olan Krug, şirketin aylık haber bülteninde “DeFi’nin finansın geleceği olduğuna nasıl %99,9 oranında ikna olduğunu” anlattı.

Pantera Blockchain Letter’ın Şubat 2021 sayısında Krug, GameStop olaylarına ve bu olaylar ile ortaya çıkan sorunları DeFi ile nasıl üstesinden gelinebileceğini açıkladı:

“DeFi ile ilgili harika olan şey, küresel olması, nispeten düşük ücretlere (Ethereum ölçeklendikten sonra), herkes için şeffaf adil kurallara sahip olmasıdır. Hileli sistemden kurtulur ve hile yapılamayan ortak bir kamu altyapısı ile değiştirilir. Hiçbir komisyoncu, teminat gereksinimlerini karşılayamaz çünkü bekçi komisyoncusu yoktur. Takas odası sadece akıllı bir sözleşmedir. Her şey otomatik olduğundan ve akıllı sözleşmelerle gerçekleştiğinden, bir ticaret ya olur ya da olmaz. İşleminiz Ethereum’da onaylandıktan sonra, nihaidir ve işte bu kadar. Ve bu sistemler küresel olduğundan, bunlara dünyanın her yerinden herkes erişebilir.”

Bununla birlikte Krug, DeFi konusunda nasıl ikna olduğunu da aktardı:

“Bir varlıktan diğerine ticaret yapmak istedim. Ethereum’da token olan bir kripto para birimim vardı. ABD piyasasında işlem yapmayan bir borsadan kripto para birimi almak için OTC’ye göndermek için dolara ihtiyacım vardı. Merkezi olmayan bir borsa toplayıcı kullandım (siparişinizi düzinelerce merkezi olmayan token değişimine yönlendiren ve size en iyi fiyatı veren bir site) ve bu ilk token’ı USDC için takas ettim. Aldığım fiyat, herhangi bir OTC masasının aynı ticaret için bana verdiği fiyattan daha iyiydi.”

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.044 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.

https://www.btchaber.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 279.424,36 TL 0,67%
ethereum
Ethereum (ETH) 17.543,63 TL 1,18%
tether
Tether (USDT) 8,55 TL 0,13%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 2.476,83 TL 2,17%
cardano
Cardano (ADA) 10,01 TL 1,83%
xrp
XRP (XRP) 5,07 TL 0,70%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,55 TL 0,17%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,63 TL 0,32%
polkadot
Polkadot (DOT) 109,82 TL 3,74%
binance-usd
Binance USD (BUSD) 8,55 TL 0,13%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap