OCC’nin Kripto Varlık Ticaretine İzin Verdiği İddia Edildi

occnin kripto varlik ticaretine izin verdigi iddia edildi

ABD’nin bankacılık düzenleyici kurumu Para Birimi Kontrol Ofisi’nin (OCC), Trump döneminde bazı bankaların kripto varlık ticareti yapmasına izin verilmeli kararı aldığı iddia edildi.

Politico, isimsiz kaynaklara atıfta bulunan bir makale yayımladı. Makalede OCC’nin “bazı bankaların kripto varlık ticareti yapmasına izin verilmeli” tespitinde bulunduğu iddia edildi. Ancak OCC personelinin kararı, hiçbir zaman kamuya açıklanmadı.

occnin kripto varlik ticaretine izin verdigi iddia edildi 2

Ayrıca kamuya hiçbir zaman açıklanmayan bu karar, Trump’ın kripto varlıklara yönelik bakış açısına karşı çıkıyor. Hatırlatmak gerekirse daha önce ABD Eski Başkanı Donald Trump, Haziran ayında verdiği bir röportajda Bitcoin’in bir aldatmaca gibi göründüğünü dile getirmişti.

OCC’nin Kripto Varlıklara Yönelik Yaklaşımları Gözden Geçiriliyor

2020 Başkanlık seçiminden üç hafta sonra Coinbase CEO’su Armstrong, ABD Hazine Bakanlığı’nın özel kripto cüzdanlarının sahiplerini veri toplama gereksinimleri ile takip etmeye yönelik söylentileri Twitter üzerinden paylaştığını hatırlatalım.

Biden’ın OCC vekili Michael Hsu ise bu konu ile ilgili olarak Mayıs ayında göreve başladığından bu yana Para Birimi Kontrol Ofisi’nin kripto varlıklara yönelik olan yaklaşımlarını gözden geçiriyor. 

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 700.578,15 TL 6,27%
ethereum
Ethereum (ETH) 59.825,87 TL 7,41%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.057,60 TL 9,24%
tether
Tether (USDT) 13,70 TL 0,21%
solana
Solana (SOL) 2.743,42 TL 8,18%
cardano
Cardano (ADA) 19,87 TL 11,10%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,69 TL 0,11%
xrp
XRP (XRP) 11,46 TL 8,39%
polkadot
Polkadot (DOT) 392,58 TL 9,36%
terra-luna
Terra (LUNA) 946,45 TL 11,29%
Bağlantıyı kopyala