NFT Pazar Yeri OpenSea, 1 Milyar Dolarlık İşlem Hacmine Ulaştı

nft pazar yeri opensea 1 milyar dolarlik islem hacmine ulasti

NFT pazar yeri OpenSea’nin CEO’su ve kurucu ortağı Devin Finzer, Ağustos ayında platformun dudak uçuklatan işlem hacminin istatistiklerini paylaştı. 

Finzer’ın Twitter hesabında paylaştığı son duyuruya göre, Ethereum tabanlı pazar yeri OpenSea, Ağustos ayında 1 milyar dolarlık rekor bir işlem hacmi kaydetti. Bu büyük başarıya rağmen, NFT pazar yeri platformlarının hala erken dönemlerini yaşadığının altını çizdi. 

DappRadar tarafından paylaşılan verilere göre, 14 Ağustos 2021 OpenSea için rekor kıran bir gün oldu. Yaklaşık 25.000 kullanıcı, net değeri 75 milyon doların üzerinde olan 79.800 işlemi yetkilendirdi.

İşlem Hacminde 1 Milyar Doları Aştı

nft pazar yeri opensea 1 milyar dolarlik islem hacmine ulasti 2 1
Kaynak: DappRadar

Geçtiğimiz 30 gün içinde OpenSea, bir önceki döneme göre %935.4’lük rekor bir büyümeye tanık olarak 1.24 milyar dolarlık işlem hacmi gerçekleştirdi.

NFT Alanı Yeniden Isınıyor

Temmuz ayında OpenSea, önde gelen finans şirket Andreessen Horowitz liderliğindeki fondan 100 milyon dolarlık finansman sağladı. Değerlemesi 1.5 milyar dolara fırladı.

NFT’lere ilgi yeniden manşetlerde yer almaya başladı. NFT odaklı projelerin token’larının fiyat artışları bu trendi mükemmel bir şekilde yansıtıyor.

Örneğin, Axie Infinity oyunlaştırılmış metaverse’nin AXS token’ı parası üç haftadan kısa bir sürede 18.7 dolardan 73 dolara yükseldi.

Dilek Sarı

Dilek Sarı

Dilek, 1992 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı ve 2010 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Sosyoloji bölümüne başladı. 2014 yılında buradan mezun olan Dilek, alanda kalmak ve akademik çalışmalar yürütmek amacıyla aynı yıl Ege Üniversitesi Genel Sosyoloji ve Metodoloji anabilim dalında yüksek lisans eğitimine başladı. Yüksek lisans tezini “Risk Toplumu” ve “Korku Kültürü” üzerine yapan Dilek, daha sonra akademi ile arasındaki fikir ayrılıkları ve kripto varlıklara artan ilgisi nedeniyle bu sektöre adım attı. 2019 başlarında yerli bir kripto varlık işlem platformunda Sosyal Medya Uzmanı olarak görev alan Dilek, burada bulunduğu yaklaşık iki sene boyunca, alana ilişkin bilgi birikimini artırmaya yönelik çalışmalarda bulundu. Bir taraftan alana ilişkin teorik bilgilerini geliştirirken, diğer taraftan bu bilgileri pratiğe dökmek için çaba gösterdi. Öte yandan, yaklaşık beş yıldır sürdürdüğü SEO uyumlu içerik üretimi, İngilizce çeviri ve grafik tasarım çalışmalarına freelancer olarak devam etti. 2020 yılı sonlarında Kriptomeda’ya katılan Dilek, Coinkolik ve BTCHaber’de İçerik Editörü olarak çalışmaya başladı. O zamandan bu yana burada görev almayı sürdürdü ve alana ilişkin bilgilerini derinleştirirdi. Dilek şimdi zincir üstü analiz ve DeFi ürünleri hakkında kendini geliştirmeye çalışıyor ve NFT alanını ise yakından takip ediyor. Blokzinciri teknolojisinin yazılım yönüne de ilgi duyan Dilek, ilerleyen yıllarda bu alan hakkında da bilgi sahibi olmayı umut ediyor. Dilek kripto varlıkların yanı sıra müzik, deneysel sinema, modern psikoloji, astronomi ve doğa sporlarına ilgi duyuyor. Uzaya ilişkin fenomenler hakkında araştırma yapmayı seven, alana dair haber ve bilimsel çalışmaları yakından takip eden Dilek, amatör olarak astrofotoğrafçılık da yapıyor. Aynı zamanda amatör bir kuş gözlemcisi olan Dilek, İzmir’de aktif olarak çalışmalar yürüten Doğa Derneği’nin etkinliklerini yakından takip ediyor. Etik sebeplerle vegan bir yaşam tarzını benimsemesi nedeniyle her türlü hayvan sömürüsüne karşı duruyor. Psikoloji alanına dair akademik makaleler okumayı, müzik festivallerine katılmayı, deneysel filmler izlemeyi, blokzinciri teknolojisini konu alan kitaplar okumayı ve yeni kültürlerle tanışmayı seviyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 562.555,98 TL 6,68%
ethereum
Ethereum (ETH) 35.305,17 TL 2,10%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.335,18 TL 1,02%
cardano
Cardano (ADA) 20,28 TL 2,26%
tether
Tether (USDT) 9,13 TL 0,01%
xrp
XRP (XRP) 10,41 TL 0,72%
solana
Solana (SOL) 1.474,17 TL 7,52%
polkadot
Polkadot (DOT) 397,91 TL 8,10%
usd-coin
USD Coin (USDC) 9,13 TL 0,08%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,16 TL 1,15%
Copy link
Powered by Social Snap