bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 66,383.79 0.29%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,420.68 0.83%
bnb
BNB (BNB) $ 584.53 0.07%
solana
Solana (SOL) $ 178.99 1.29%
xrp
XRP (XRP) $ 0.622324 3.62%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.414503 0.76%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.132008 0.15%

Nasdaq’da İlk Kez Bir Kripto Para Şirketi Listelenecek

Nasdaqda Ilk Kez Bir Kripto Para Sirketi Listelenecek

50 milyon dolarlık sermaye artışının ardından, dijital varlık hizmetleri firması Diginex Limited, bugün “EQOS” kısaltması altında ticaret için Nasdaq’da listelenecek. Kripto para finansal hizmetler şirketi Diginex Limited, bugünden itibaren Nasdaq’ta  listelenecek.
Diginex hissesi, şirketin ticaret platformunu andıran equos.io’ya benzeyen “EQOS kısaltma” sembolü ile Perşembe sabahı Nasdaq’ta listelendi. Diginex “EQOSW” sembolü altında işlem yapacaktır.
Nasdaq listelemesini kolaylaştıran kritik bir gelişme de, kısa süre önce şirketin 50 milyon dolar toplamasıyla geldi. Fonların amacı bilançoyu güçlendirmek ve Diginex’in uyumlu, adil ve güvenilir yenilikçi ürünler ve hizmetler sunan bir dijital varlık ekosistemi oluşturma vizyonunu gerçekleştirmesini sağlamaktı.
Şirket CEO’su Richard Byworth, Diginex için bir “dönüm noktası” anı olduğunu ve kripto para birimi alanının “Nasdaq’ta kripto para borsasına sahip ilk şirket” olduğu yorumunu yaptı. Bu, ABD merkezli yatırımcıların kripto para birimi ekosistemindeki bir firmanın öz sermayesini doğrudan satın almasını sağlayan bir gelişme olarak biliniyor. Bu gelişmenin finans kurumlarının “dijital varlıkların sunduğu muazzam fırsata katılmaları” için kapı açacağına inanılıyor.
Diginex Yönetim Kurulu Başkanı Chi-Won Yoon, Nasdaq listesinin şirketin tüm kripto para birimi endüstrisine daha fazla şeffaflık ve hesap verebilirlik getirmesine yardımcı olacağını belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala