bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 57,948.53 1.06%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,128.30 0.62%
bnb
BNB (BNB) $ 533.74 1.44%
solana
Solana (SOL) $ 139.09 0.69%
xrp
XRP (XRP) $ 0.482858 6.90%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.413993 2.97%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.107783 0.42%

Mt Gox’un Bitcoin süreci nasıl fırsata dönüştürülür?

trader mt gox bitcoin

Trade kuruluşu Presto, Mt Gox’un alacaklılarına geri ödeme sürecine yönelik trade fırsatı sundu. Presto analistleri, iki farklı paritede işlem yapılmasını önerdi.

Kripto para piyasası, Mt Gox ve Alman hükümetinin Bitcoin hareketliliğiyle düşüş yaşadı. Spekülasyon ve panik satışı eşliğinde gelen düşüş, yatırımcıları büyük bir zarara uğrattı.

Presto, Mt Gox’un ve hükümetlerin yarattığı atmosferde nasıl işlem yapılması gerektiğini açıkladı. Singapur merkezli trade kuruluşu, müşterilerine Bitcoin (BTC) ve Bitcoin Cash (BCH) hakkında öneride bulundu.

Presto analistlerinden Bitcoin ve Bitcoin Cash yorumu

Peter Chung liderliğindeki Presto analistleri, geçtiğimiz gün CoinDesk’e bir not paylaştı. Notta, Mt Gox’un 1 Temmuz ile 31 Ekim 2024 tarihleri arasında milyarlarca dolar değerinde Bitcoin (BTC) ve Bitcoin Cash (BCH) dağıtmayı planladığı belirtildi.

Presto, bu süreçte BTC’e long (yükseliş) ve BCH’ye short (düşüş) yönlü işlem yapılmasını tavsiye etti. Trade şirketi, stratejiyi milyarlarca dolar değerindeki varlıkların dağılımından oluşturdu. BTC ve BCH için arz/talep dinamikleri bu iki işlemin ana argümanı oldu.

Feshedilmiş kripto borsası Mt Gox’un alacaklılara geri ödeme yapmaya başlamasıyla birlikte, geçtiğimiz hafta yüz milyonlarca dolarlık BTC piyasaya sürüldü. Önümüzdeki aylarda 9 milyar dolar değerindeki BTC ile 73 milyon dolar değerindeki BCH alacaklılara geri ödenecek.

Analistler, sürecin BTC’ye pozitif yansıyacağına inanıyor. Düşükten yapılan alımların günden güne artış göstermesi, Mt Gox’un panik ortamının sona erdiğini gösteriyor. Diğer taraftan Presto, bu süreçte BCH’nin olumsuz şartlar altında kalacağını düşünüyor. Presto’ya göre, Mt Gox’un dağıtıma başlamasıyla birlikte BCH’de büyük miktarda satış dalgası oluşacak.

Presto’nun da oluşturduğu çift alım satım işlemi, göreceli fiyat hareketlerinden faydalanmak için iki finansal varlığın aynı anda alınıp satılmasını kapsıyor.

Presto’nun baş analisti Chung, “Analizimiz, BCH için satış baskısının BTC’den dört kat daha büyük olacağını gösteriyor.” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Özgür Umut Demirci

24 Aralık 1997 tarihinde Artvin'de dünyaya geldi. Özgür, bir süre Bursa'da yaşadı. Bursa'da TSO Gürsu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra Antalya Akdeniz Üniversitesi Gazetecilik bölümünde Lisans eğitimini tamamladı. 2020 yılından beri sektörün içinde yer alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala