Mike McGlone, Bitcoin ETF’si Hakkında Konuştu

mike mcglone bitcoin etfinin onaylanabilecegini soyledi 2

Bloomberg Intelligence’ın kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, verdiği bir röportajda Bitcoin‘in EFT’si hakkında konuştu. McGlone’a göre ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Bitcoin borsasında işlem gören bir fonu Ekim ayı sonlarına doğru onaylayabileceği düşünüyor.

McGlone konu hakkında, ABD’li düzenleyiciler, Bitcoin ETF başvurularını arttırmaya devam ederse, bu yönde olan baskılar artacağını öngörüyor. Ünlü stratejist aynı zamanda ABD’nin, birkaç Bitcoin ve Ethereum ETF’sini onaylamış olan Kanada örneğini takip edeceğini söylüyor.

mike mcglone bitcoin etfinin onaylanabilecegini soyledi

ETF, SEC için Bir Basamak Olacak

Vadeli işlem tabanlı bir ETF, büyük olasılıkla SEC için bir basamak olacak. Analist, vadeli işlem tabanlı bir ETF en iyi şey olmayabileceğini ancak hiç yoktan iyi olacağı görüşünde.

Bloomberg’in kıdemli ETF stratejisti Eric Balchunas, daha önce ETF onayının Kasım ayına kadar gelebileceğini ifade etmişti.

McGlone ayrıca, devam eden düzenlemelere rağmen Bitcoin fiyatının bu yıl 100.000 dolara ulaşabileceği düşünüyor. McGlone aynı zamanda geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in potansiyel olarak öldüren düzenleyiciler için açıklama yapan Ray Dalio’nun yorumuna, çözümün interneti yasaklamanın tek yolu olduğunu söyledi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 367.393,99 TL 0,52%
ethereum
Ethereum (ETH) 25.232,12 TL 0,71%
tether
Tether (USDT) 8,86 TL 0,37%
cardano
Cardano (ADA) 18,18 TL 1,59%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.250,91 TL 8,61%
xrp
XRP (XRP) 8,27 TL 1,47%
solana
Solana (SOL) 1.193,73 TL 2,30%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,85 TL 0,39%
polkadot
Polkadot (DOT) 243,39 TL 1,15%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,77 TL 0,55%
Copy link
Powered by Social Snap