bitcoinBTC/TRY
1.583.662,29 TL 0,66%
ethereumETH/TRY
91.562,68 TL 0,60%
tetherUSDT/TRY
31,06 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
11.783,76 TL 0,98%
solanaSOL/TRY
3.142,52 TL 1,78%
xrpXRP/TRY
16,82 TL 0,13%
staked-etherSTETH/TRY
91.463,54 TL 0,68%
usd-coinUSDC/TRY
31,08 TL 0,01%
cardanoADA/TRY
18,03 TL 1,77%
avalanche-2AVAX/TRY
1.121,37 TL 1,67%

Paylaş

Makro verilerin beklentileri aşması, Bitcoin fiyatını düşürdü

Makro verilerin beklentileri aşması, Bitcoin fiyatını düşürdü

Bitcoin, ABD makroekonomik verilerinin açıklanmasıyla birlikte düşüş yaşadı.

Lider kripto para birimi, faiz oranlarında bir düşüş yaşanması ihtimalinin azalmasıyla 42.550 dolara kadar geriledi. Daha sonra ise kayıplarının bir kısmını telafi etmeyi başardı.

Faiz oranları bir süre daha yüksek kalabilir

ABD tarım dışı istihdam verilerinin 185.000’lik beklentiyi aşarak 353.000 seviyesine ulaşması günün en önemli gelişmeleri arasında yer aldı.

Fed’in kısıtlayıcı politikasının ekonomiye sanıldığı kadar zarar vermediğinin görülmesiyle faiz oranlarının bir süre daha yüksek kalmasının önü açıldı.

Faiz oranlarının yüksek kalması, kripto para gibi riskli varlıkların da likiditeden mahrum kalmasına zemiz hazırlayabilir.

Fed, 31 Ocak’ta oy birliğiyle alınan kararla faiz oranlarını bir kez daha sabit tutmayı tercih etti. Başkan Jerome Powell, mart ayında potansiyel bir faiz indirimi yaşanacağına dair çıkan dedikoduları bertaraf etti.

Açıklamaların ardından piyasalar mayıs ayını işaret etti ve son istihdam verileri de bu anlatıyı destekledi.

CME Group’un FedWatch Tool’undan elde edilen veriler, hafta başında mart ayında bir faiz indirimi ihtimalini yüzde 45 olarak görürken, bu oran şu anda yüzde 17,5’a kadar geriledi.

Lider kripto para Birimi Bitcoin, yazı kaleme alındığı sırada Bitstamp verilerine göre, 43.357 dolar üzerinden işlem görüyor.

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala