bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,553.30 0.70%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,443.48 0.79%
bnb
BNB (BNB) $ 573.40 0.66%
solana
Solana (SOL) $ 158.78 1.92%
xrp
XRP (XRP) $ 0.581575 6.14%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.439991 1.28%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.121359 2.63%

Kripto madenciliğinin kurucu ortağı 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı

randall crater 8 yil hapis cezasina carptirildierrgetrg

Kripto para sektöründe son dönemde birçok dava ile karşılaşıyoruz. Son olarak yatırımcıları 100 milyon doların üzerinde dolandıran bir kripto para piramit planı olan AirBit Club’ın kurucu ortağı 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Pablo Rodriguez, Mart ayında Amerika Birleşik Devletleri Bölge Mahkemesinde dolandırıcılık komplosu suçlamalarını telgraf çekme suçunu kabul etmişti.

Kripto madenciliğinin kurucu ortağı hapis şoku

Amerika Birleşik Devletleri’nin New York Güney Bölgesi Başsavcısı Damian Williams, 26 Eylül’de yaptığı açıklamada, Rodriguez’in bilgisiz yatırımcılara, fonlarının meşru kripto para birimi ticareti ve madencilik faaliyetlerine yatırılacağına dair sahte vaatlerle avlandığını söyledi.

hapis hapishane mahkum 1479982

Amerika Birleşik Devletleri’nin New York Güney Bölgesi Başsavcısı Damian Williams, konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Rodriguez, yatırımcılar adına yatırım yapmak yerine kurbanların parasını Bitcoin’i, bir avukat güven hesabını ve uluslararası paravan ve paravan şirketleri kullanarak karmaşık bir aklama planına sakladı ve kurbanların parasını kendi ceplerini doldurmak için kullandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala