bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 67,178.00 0.25%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,521.93 0.05%
bnb
BNB (BNB) $ 595.43 0.27%
solana
Solana (SOL) $ 174.26 3.16%
xrp
XRP (XRP) $ 0.593752 2.87%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.438155 0.38%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.134733 7.42%

Japonya’nın Düzenleyici Kurumu FSA, XRP Hakkında Açıklama Yaptı

japonyanin duzenleyici kurumu fsa xrp hakkinda aciklama yapti

Japonya’nın düzenleyici kurumu Finansal Hizmetler Ajansı (Financial Services Agency – FSA), XRP hakkında bir açıklama yaptı. Açıklamada, kurumun XRP’yi bir menkul kıymet değil, bir kripto para olarak değerlendirdiği ifade edildi.

Bir The Block haberine göre, Japon düzenleyici kurum FSA Salı günü bir açıklama yaptı. Açıklamada “FSA, XRP’yi Ödeme Hizmetleri Yasası’nın tanımlarına göre bir kripto para birimi olarak görüyor” ifadesi yer aldı.

Bu açıklama, FSA’nın XRP’nin yasal durumu hakkında yaptığı ilk yorumu temsil ediyor.

İngiliz Düzenleyicilerden Menkul Kıymet Değil Açıklaması

Geçtiğimiz günlerde, İngiltere de XRP’nin yasal durumu hakkında bir açıklama yapmıştı. İngiltere Maliye Bakanlığı, XRP’nin menkul kıymet olmadığını söylemiş ve varlığı bir değişim aracı olarak değerlendiğini belirtmişti.

Kurumun açıklamasında ise, “Öncelikle bir değişim aracı olarak kullanılan tokenlar -buna Bitcoin, Ethereum ve XRP gibi yaygın olarak bilinen kripto varlıklar dahildir” ifadeleri yer aldı.

Ripple Labs, geçtiğimiz haftalarda SEC tarafından bir menkul kıymet olarak nitelendirilen XRP’nin kayıtsız satışından ötürü dava edilmişti. Bu dava haberinin ardından, XRP yaklaşık %35 oranında bir değer kaybı yaşadı. Birçok kripto para platformu ise XRP işlemlerini durdurdu.

XRP yayın saati itibariyle 0.29 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala