bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 67,018.96 0.50%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,454.90 1.19%
bnb
BNB (BNB) $ 587.75 0.16%
solana
Solana (SOL) $ 179.93 1.10%
xrp
XRP (XRP) $ 0.630777 4.60%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.41964 1.04%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.134606 0.23%

İsviçre Blockchain Yasası İle Kripto Para Birimlerine Yeşil Işık Yakıyor

Isvicre Blockchain Yasasi Ile Kripto Para Birimlerine Yesil Isik Yakiyor 1

İsviçre parlamentosu, ülkedeki blockchain ve kripto para birimleri ile ilgili faaliyeti artırmayı amaçlayan; mevcut altı şirket ve finans kanunu için yeni bir dizi değişikliği oy birliğiyle kabul etti.

Güncellenen reformlar, bu yaz İsviçre Temsilciler Meclisi tarafından kabul edilen ve Şubat 2021’den itibaren yürürlüğe girecek olan Blockchain Yasasını tamamlıyor.

Mevcut kanunlarda yapılan değişikliklerin amacı, dijital menkul kıymet alım satımına yönelik yasal süreci güçlendirmektir. Parlamento ayrıca Swissinfo’nun haberine göre daha sıkı mali düzenlemeler getirerek kara para aklama gibi yasa dışı faaliyetleri kısıtlamayı umuyor.

Swissinfo’ya konuşan İsviçre Blockchain Federasyonu Başkanı Heinz Tännler “Önümüzdeki yıl itibariyle, İsviçre dünyanın en gelişmiş düzenleyici çerçevesine sahip olacak” dedi.

Rapora göre, özellikle değiştirilen menkul kıymetler yasası kurcalamaya dayanıklı elektronik kayıtların kullanımını içerecek, ancak onunla ilgili ayrıntılar sözleşmeden sözleşmeye değişiklik gösterecek.

Değişiklikler sonucu, İsviçre kantonu yakında Bitcoin (BTC) ve ether (ETH) cinsinden vergi ödemelerine ve finans kurumları ile bireylerin 100.000 CHF veya 110.000 dolara kadar vergi tutarlarını ödemelerine izin verecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala