İran Cumhurbaşkanı Ruhani, Kripto Para Birimlerinin Yasallaştırılması Çağrısında Bulundu

Abone Ol:google-news
0
08/06/2021

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, bugün kripto para birimlerine ilişkin bir açıklama yaptı. Buna göre Ruhani, ülkedeki kripto para faaliyetlerini yasallaştırmak istiyor. 

Ülkenin resmi haber ajansı IRNA tarafından aktarılan bilgilere göre, Hükümet Ekonomik Koordinasyon Kurulu, Ruhani başkanlığında bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda kripto paralara ilişkin arz ve talep konuları ele alındı ve merkez bankasının kripto paralar hakkında sunduğu rapor değerlendirildi. 

Kripto paralarla ilişkili faaliyetlerde ulusal çıkarların korunması ve desteklenmesi gerektiğine dikkat çeken Ruhani, bu konuda yasal ve teknik detaylara dikkat edilmesi gerektiğini belirtti. Ruhani ayrıca, konu hakkında dinamik bir strateji geliştirilmesi gerekliliğinin önemine ve ülkenin makro ekonomisindeki rolüne ilişkin gerekli tedbirlerin de alınması gerektiğini ifade etti. 

Kripto paralar konusunda halkın bilinçlendirilmesi gerektiğini söyleyen Ruhani, alandaki yatırımların profesyonel bir şekilde yapılması gerektiğine dikkat çekti:

“Kripto para faaliyetlerini yasallaştırmak ve bu alanda halkın sermayesini korumak için ilgili bakanlıklar tarafından bir an önce çözüm yolları bulunmalı, gerekli yasa ve talimatların ortaya konulması ve tebliğ edilmesi gerekmektedir.”

Ruhani ayrıca, artan elektirik talebi nedeniyle Bitcoin madencilik faaliyetlerinin 22 Eylül’e kadar duraklatıldığını hatırlattı.  

Kaynak: AA

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.024 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Dilek Sarı

1992 yılında İzmir’de doğan Dilek Sarı, Ege Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisans mezunu. Blokzinciri ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya sevk etti. Dilek, 2 senedir kripto para sektöründe yer alıyor ve bu alanda uzmanlaşmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 321.513,09 TL 1,67%
ethereum
Ethereum (ETH) 20.348,30 TL 4,86%
tether
Tether (USDT) 8,59 TL 0,16%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 2.985,70 TL 2,12%
cardano
Cardano (ADA) 12,45 TL 6,94%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,76 TL 2,30%
xrp
XRP (XRP) 7,32 TL 2,72%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,58 TL 0,32%
polkadot
Polkadot (DOT) 179,20 TL 8,84%
uniswap
Uniswap (UNI) 188,22 TL 7,69%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap