bitcoinBTC/TRY
1.100.250,90 TL 2,91%
ethereumETH/TRY
59.599,82 TL 2,27%
tetherUSDT/TRY
28,85 TL 0,28%
bnbBNB/TRY
6.657,83 TL 1,77%
xrpXRP/TRY
17,67 TL 1,58%
solanaSOL/TRY
1.672,99 TL 6,16%
usd-coinUSDC/TRY
28,88 TL 0,18%
staked-etherSTETH/TRY
59.654,46 TL 2,51%
cardanoADA/TRY
11,15 TL 2,09%
dogecoinDOGE/TRY
2,33 TL 2,71%

Paylaş

İngiltere’nin Düzenleyicisinden Kripto Şirketlerine Uyarı

İngilterenin Düzenleyicisinden Kripto Şirketlerine Uyari

Kripto sektörü son dönemde düzenleyicilerin ana odak noktası haline gelmiş durumda. Özellikle ABD ve Avrupa kısmında yürütülen çalışmalar oldukça hız kazanmış durumda. Tüm bu çalışmalar yürütülürken, İngiltere Mali Davranış Otoritesi (FCA), kripto şirketlerini dikkatli olmaya çağırdı.

İngiltere’nin Düzenleyicisinden Kripto Şirketlerine Dikkatli Olma Çağrısı

Mali Davranış Otoritesi (FCA) ılımlı bir ifadeyle, ihtiyatlılık ve gözetim hususlarını ve mali suçla ilgili risklerin değerlendirilmesini dikkate alarak müşterilere karşı net olmanın önemini vurguladı. 

Düzenleyici, firmaların iş yapmadan önce kayıtlı olmayan kripto varlık listesine bakmalarını beklediğini söyledi. Ayrıca, saklama düzenlemelerinde kripto varlıkların kullanımını izlemeye devam edeceğini ve “uygun olduğunda, sorumlu yeniliği destekleyerek, tüketicileri korurken ve piyasa bütünlüğünü sağlarken” hareket edeceğini belirtti.

Diğer taraftan bu açıklama, İngiltere’deki bir dizi yüksek profilli kripto sağlayıcısının geleceği hakkında bir kafa karışıklığı ile geliyor. Hem saklama hizmeti Copper hem de neo-bankacılık devi Revolut, başvurularının sonucunu 31 Mart’a doğru sürerken sicile eklenmek üzere bekleyen firmalar arasında yer alıyor. 

 

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala