bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 66,933.93 0.42%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,500.01 0.03%
bnb
BNB (BNB) $ 594.63 0.66%
solana
Solana (SOL) $ 173.11 2.89%
xrp
XRP (XRP) $ 0.582761 1.43%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.430734 0.25%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.132096 4.53%

İngiltere’nin Düzenleyicisinden Kripto Şirketlerine Uyarı

İngilterenin Düzenleyicisinden Kripto Şirketlerine Uyari

Kripto sektörü son dönemde düzenleyicilerin ana odak noktası haline gelmiş durumda. Özellikle ABD ve Avrupa kısmında yürütülen çalışmalar oldukça hız kazanmış durumda. Tüm bu çalışmalar yürütülürken, İngiltere Mali Davranış Otoritesi (FCA), kripto şirketlerini dikkatli olmaya çağırdı.

İngiltere’nin Düzenleyicisinden Kripto Şirketlerine Dikkatli Olma Çağrısı

Mali Davranış Otoritesi (FCA) ılımlı bir ifadeyle, ihtiyatlılık ve gözetim hususlarını ve mali suçla ilgili risklerin değerlendirilmesini dikkate alarak müşterilere karşı net olmanın önemini vurguladı. 

Düzenleyici, firmaların iş yapmadan önce kayıtlı olmayan kripto varlık listesine bakmalarını beklediğini söyledi. Ayrıca, saklama düzenlemelerinde kripto varlıkların kullanımını izlemeye devam edeceğini ve “uygun olduğunda, sorumlu yeniliği destekleyerek, tüketicileri korurken ve piyasa bütünlüğünü sağlarken” hareket edeceğini belirtti.

Diğer taraftan bu açıklama, İngiltere’deki bir dizi yüksek profilli kripto sağlayıcısının geleceği hakkında bir kafa karışıklığı ile geliyor. Hem saklama hizmeti Copper hem de neo-bankacılık devi Revolut, başvurularının sonucunu 31 Mart’a doğru sürerken sicile eklenmek üzere bekleyen firmalar arasında yer alıyor. 

 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi arttı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala