Hintli Youtuber İkinci Kez Bitcoin (BTC) Dolandırıcılarının Eline Düştü

Abone Ol:google-news

Hindistan’ın en tanınmış Youtuber’larından birinin YouTube hesabına el konuldu ve suçlular bu hesaptan Bitcoin bağışları istemeye başladı. Bu durum üzerine Twitter kullanıcıları, Youtuber’a esprili görseller göndermeye başladı.

Bitcoin Dolandırıcıları Tarafından Saldırıya Uğrayan Ünlü Hintli YouTuber 

Hindistan’da Ajey Nagar olarak da bilinen YouTuber Carryminati, ikinci hesabı hack’lendikten ve dolandırıcılar bu hesaptan Bitcoin bağışları istemeye başladıktan sonra, YouTube ekibinden yardım istemek için Twitter’a başvurdu.

Bir süre önce üst düzey Twitter hesapları benzer bir saldırıya uğradı, ardından siber suçlular Bitcoin dolandırıcılığı yapmaya çalıştılar ve kullanıcılara BTC’lerini göndermelerini ve karşılığında cüzdanlarına iki kat BTC göndermeyi teklif ettiler.

Ele geçirilen hesaplar arasında Bill Gates, Elon Musk, CZ Binance, Coinbase, Barack Obama, vb. hesaplar vardı. Twitter, bu hesapları bir süre bloke ederek cevap verdi ve hesapların kontrolünü sahiplerine iade ederek bir soruşturma başlattı.

Carryminati olayında ise, dolandırıcılar yardım amacıyla BTC bağışları istemeye başladı. Carryminati’nin bu ikinci hesabına Carryislive adını verdi ve oyun videoları yayınlamaya başladı.

Bazı Hint kripto para borsaları, insanların bu dolandırıcılara BTC göndermelerini önlemek için dolandırıcıların kripto para adreslerini kara listeye almaya başladı.

Bu yazı 25/07/2020 tarihinde yayınlandı.
Kaynak: u.today

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyor, spam yapmayacağımızın sözünü veriyoruz.

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.

https://www.btchaber.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 83.282,83 TL 2,22%
ethereum
Ethereum (ETH) 2.746,19 TL 1,99%
tether
Tether (USDT) 7,66 TL 0,08%
ripple
XRP (XRP) 1,86 TL 1,72%
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) 1.759,36 TL 5,33%
chainlink
Chainlink (LINK) 81,48 TL 6,38%
polkadot
Polkadot (DOT) 32,80 TL 2,66%
binancecoin
Binance Coin (BNB) 201,43 TL 1,28%
cardano
Cardano (ADA) 0,812972 TL 11,92%
bitcoin-cash-sv
Bitcoin SV (BSV) 1.339,87 TL 8,37%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap