bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,615.04 5.98%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,399.45 6.60%
bnb
BNB (BNB) $ 578.10 7.73%
solana
Solana (SOL) $ 156.17 7.68%
xrp
XRP (XRP) $ 0.534176 0.34%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.437985 1.53%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.121438 7.73%

Hester Peirce: Bitcoin’in (BTC) Yasaklanması İçin, İnternetin Kapatılması Gerekiyor

hester

Kripto para dostu olarak bilinen SEC üyesi Hester Peirce, Bitcoin’in (BTC) yasaklanması için internetin kapatılması gerektiğini söylüyor.

“ABD hükümeti Bitcoin’i yasaklamaya çalışabilir mi? Kesinlikle bunu deneyebilirdi ancak bunu yapmak aptalca olurdu.”

SEC üyesi Hester Peirce, kripto dostu olarak tanınıyor. Peirce, bir başka kripto dostu Gary Gensler’in SEC başkanlığına gelmesiyle birlikte, işlerin düzeleceğine inanıyor:

“Bana göre ABD’de Bitcoin’i yasaklamanın noktasını çok erken geçtik. Çünkü bunu yapabilmek için interneti kapatmak zorunda kalacaksınız. Bunun nasıl yasaklanabileceğini anlamıyorum. İnsanların Bitcoin ticareti yapmasını engellemek çok zor olurdu.”

Peirce, ABD hükümetinin, kripto paralar ile ilgili düzenlemelerde de geride kaldıklarını düşünüyor.

“Diğer ülkelerin bizden daha üretken bir yaklaşım benimsediklerini gördük. Bunu gerçekten tersine çevirmemiz gerekiyor.”

 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala