bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 60,112.11 2.33%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,199.59 1.40%
bnb
BNB (BNB) $ 536.63 0.77%
solana
Solana (SOL) $ 145.01 3.54%
xrp
XRP (XRP) $ 0.532225 2.17%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.431204 1.19%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.112184 2.27%

Genç Amerikalıların Yüzde 40’ı Kripto Yatırımında Kendinden Emin

genc amerikalilarin yuzde 40i kripto yatiriminda kendinden emin

Kripto varlık ticaret platformu Bakkt, kısa süre önce Amerikalı tüketicilerin eğilimlerini ölçen bir anket düzenledi. Yatırımcıların neden kripto varlık piyasasına girdiğini ve önlerindeki engellerin neler olduğunu öğrenmek isteyen şirket, 2.000’den fazla Amerikalıyı ankete dahil etti. Anket sonucuna göre, Genç Amerikalıların yüzde 40’ı kripto varlıklara yatırım yaparken kendinden emin hissediyor.

29 Yaş Altı Genç Amerikalılar Kriptoda Kendinden Emin

Bakkt tarafından düzenlenen anket, hangi yaş gruplarının kendine en çok güvendiğini de ortaya koydu. Tabii burada sonuç tahmin edildiği gibi çıktı. Genç katılımcılar, yani özellikle 29 yaşın atlındakiler, Bitcoin ve altcoinlere en fazla yatırım yapan grup oldu. Bu grup, kendinden emin ve bilgiliydi. Diğer yandan, 60 yaş üzeri vatandaşlar, kripto varlıklara neredeyse hiç ilgi göstermiyor.

genc amerikalilarin yuzde 40i kripto yatiriminda kendinden emin 2

Cinsiyetler arasındaki sonuçlarda ise erkekler kadınlardan daha aktif görünüyor. Kadınların yüzde 46’sı Bitcoin’e yatırım yapmanın, 1 Bitcoin’in fiyatını doğrudan ödemek (Yaklaşık 65.000 dolar) olduğunu düşünüyor. Erkeklerde ise bu oran yüzde 37.

Yatırımcıların sadece yüzde 5’i, 1.000 dolardan fazla yatırım yapmış durumda. Yüzde 28’i ise 200 dolar ya da daha da bir sermaye ile piyasada.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala