bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 60,112.11 2.33%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,199.59 1.40%
bnb
BNB (BNB) $ 536.63 0.77%
solana
Solana (SOL) $ 145.01 3.54%
xrp
XRP (XRP) $ 0.532225 2.17%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.431204 1.19%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.112184 2.27%

Fransız Maliye Bakanı Kripto Paraları Eleştirdi

Fransiz Maliye Bakani Kripto Paralari Elestirdi 1

Fransız Maliye Bakanı Bruno Le Maire tüm blok zinciri teknolojisinin güvenilirliğini ve izlenebilirliğini takdir ettiğini, ancak kripto paralar için aynı şeyi düşünmediğini söyledi.

Bir zamanlar Facebook’un Libra token’ının “devletlerin parasal egemenliğini” riske atacağını söyleyen Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire, kripto para birimleri hakkındaki eleştirilerini sürdürüyor.

19 Ekim’de yayınlanan bir tweet’te Le Maire, bazı kripto para birimlerinin kara para aklama için kullanılmasının yanı sıra uyuşturucu ve silah satın alma ile ilişkili olduğunu iddia etti. Ancak, “tüm blok zinciri teknolojisinin güvenilirliğini ve izlenebilirliğini sorgulamadığını” da belirtti.

Le Maire, kripto para fonu Starchain Capital’in genel ortağı Cyril Paglino’ya verdiği yanıtta; blockchain işlemlerinin “teröristlerle ilgisi olmadığını” söyledi. Paglino, birçok bankanın aslında kara para aklamayı mümkün kıldığını gösteren son FinCEN sızıntısına atıfta bulundu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala