bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,580.30 2.09%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,112.25 8.32%
bnb
BNB (BNB) $ 564.12 2.95%
solana
Solana (SOL) $ 167.02 6.83%
xrp
XRP (XRP) $ 0.599038 3.36%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.385264 6.59%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.121424 6.93%

Ethereum Ücretleri Neden Aniden Yükseldi?

ethereum ucretleri neden aniden yukseldi

Ethereum ağı ücretleri yine yükseldi. Bu sefer yükselmenin iki sebebi olduğu söyleniyor. Biri, pazardaki çöküş. Diğeri ise yeni bir NFT koleksiyonunun basılmış olması. Bu iki sebebin etkisiyle, Ethereum ağ ücretleri, dün, yüzde 300 oranında arttı.

YCharts’tan alınan verilere göre, dün, mayıs ayının sonundan bu yana en yüksek seviyelere ulaşıldı. Ethereum’daki ücretler, 7 Eylül günü, 21,29 dolar olarak kaydedildi.

ethereum ucretleri neden aniden yukseldi 2

Ethereum Ücretleri En Yüksek Seviyesinde

Bitcoin’in 43.000 doların altına düştüğü dakikalarda, Ethereum de neredeyse 3.000 dolara geriledi. Birkaç saat içinde hem uzun hem de kısa pozisyonlarda yaklaşık 2.5 milyar dolar silinmiş oldu.

Bu tarzda olaylar, doğrudan panik satıcıları tetikliyor. Kıllanıcılar, bu süreçte varlıklarını satmak ve daha fazla kayıp yaşamamak için Uniswap gibi merkezi olmayan borsalarda işlem yapıyor. Bu da işlem talebini artırıyor. Dolasıyıla ETH ücretleri de yükseliyor. Bu yükselişte her iki yönde de ani hareketler etkili oluyor.

Diğer taraftan başta da söylediğimiz gibi, ücretleri artıran bir diğer önemli olay da yeni bir NFT koleksiyonunun basılmış olması. Dün, The Sevens ismi verilen bir NFT projesinin ön satışı sona erdi. Birçok kullanıcı, işlem yapmak için yüksek işlem ücretleri ödemek zorunda kaldığını bildirdi. Bu süreçte kayıp yaşayan ve işlemi başarısız olan kullanıcılar da olduğu belirtildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala