Ethereum Piyasa Değeri Açısından PayPal’ı Geride Bıraktı

ethereum piyasa degeri acisindan paypali geride birakti

Ethereum’un piyasa değeri, ödeme devi PayPal’ı geride bıraktı. 

Önde gelen altcoin Ethereum rekor kırmaya devam ediyor. Bugün 2.800 dolara ulaşarak yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesi belirleyen Ethereum, piyasa değeri açısından ödeme devi PayPal’ı geride bıraktı. Ethereum sadece Nisan ayında %45’in üzerinde değer kazanarak kripto para topluluğunda heyecana neden oldu. 

ethereum piyasa degeri acisindan paypali geride birakti
Kaynak: Companies Market Cap

Yükselişini duraklatan Bitcoin ise, kazanımlarının bir kısmını geri almayı başararak yeniden piyasa değerini 1 trilyon doların üzerine çıkardı. Yayın saati itibariyle 53.890 dolar seviyesinden işlem gören Bitcoin’in hakimiyet oranı ise hala %50’nin altında yer alıyor. 

ABD’nin en büyük bankası JPMorgan’a göre, Ethereum Bitcoin’den daha iyi performans gösterebilir. Bu tahminin altında ise Ethereum’un merkeziyetsiz finans uygulamaları, NFT’ler ve diğer bileşenleri içeren ekosistemi yer alıyor. Ethereum’un yaklaşan EIP-1559 güncellemesinin kripto para biriminin yükseliş durumunu daha da güçlendirmesi bekleniyor. 

Ethereum, yayın saati itibariyle 2.769 dolar seviyesinden işlem görüyor. 

Dilek Sarı

Dilek Sarı

Dilek, 1992 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı ve 2010 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Sosyoloji bölümüne başladı. 2014 yılında buradan mezun olan Dilek, alanda kalmak ve akademik çalışmalar yürütmek amacıyla aynı yıl Ege Üniversitesi Genel Sosyoloji ve Metodoloji anabilim dalında yüksek lisans eğitimine başladı. Yüksek lisans tezini “Risk Toplumu” ve “Korku Kültürü” üzerine yapan Dilek, daha sonra akademi ile arasındaki fikir ayrılıkları ve kripto varlıklara artan ilgisi nedeniyle bu sektöre adım attı. 2019 başlarında yerli bir kripto varlık işlem platformunda Sosyal Medya Uzmanı olarak görev alan Dilek, burada bulunduğu yaklaşık iki sene boyunca, alana ilişkin bilgi birikimini artırmaya yönelik çalışmalarda bulundu. Bir taraftan alana ilişkin teorik bilgilerini geliştirirken, diğer taraftan bu bilgileri pratiğe dökmek için çaba gösterdi. Öte yandan, yaklaşık beş yıldır sürdürdüğü SEO uyumlu içerik üretimi, İngilizce çeviri ve grafik tasarım çalışmalarına freelancer olarak devam etti. 2020 yılı sonlarında Kriptomeda’ya katılan Dilek, Coinkolik ve BTCHaber’de İçerik Editörü olarak çalışmaya başladı. O zamandan bu yana burada görev almayı sürdürdü ve alana ilişkin bilgilerini derinleştirirdi. Dilek şimdi zincir üstü analiz ve DeFi ürünleri hakkında kendini geliştirmeye çalışıyor ve NFT alanını ise yakından takip ediyor. Blokzinciri teknolojisinin yazılım yönüne de ilgi duyan Dilek, ilerleyen yıllarda bu alan hakkında da bilgi sahibi olmayı umut ediyor. Dilek kripto varlıkların yanı sıra müzik, deneysel sinema, modern psikoloji, astronomi ve doğa sporlarına ilgi duyuyor. Uzaya ilişkin fenomenler hakkında araştırma yapmayı seven, alana dair haber ve bilimsel çalışmaları yakından takip eden Dilek, amatör olarak astrofotoğrafçılık da yapıyor. Aynı zamanda amatör bir kuş gözlemcisi olan Dilek, İzmir’de aktif olarak çalışmalar yürüten Doğa Derneği’nin etkinliklerini yakından takip ediyor. Etik sebeplerle vegan bir yaşam tarzını benimsemesi nedeniyle her türlü hayvan sömürüsüne karşı duruyor. Psikoloji alanına dair akademik makaleler okumayı, müzik festivallerine katılmayı, deneysel filmler izlemeyi, blokzinciri teknolojisini konu alan kitaplar okumayı ve yeni kültürlerle tanışmayı seviyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 424.296,55 TL 0,51%
ethereum
Ethereum (ETH) 31.259,70 TL 3,69%
cardano
Cardano (ADA) 22,06 TL 6,54%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.921,54 TL 4,32%
tether
Tether (USDT) 8,32 TL 0,06%
xrp
XRP (XRP) 10,74 TL 4,01%
solana
Solana (SOL) 1.514,58 TL 27,83%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,38 TL 6,14%
polkadot
Polkadot (DOT) 270,66 TL 3,12%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,32 TL 0,17%
Copy link
Powered by Social Snap