bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,927.40 0.31%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,480.54 0.85%
bnb
BNB (BNB) $ 578.08 0.57%
solana
Solana (SOL) $ 161.17 0.70%
xrp
XRP (XRP) $ 0.580729 8.14%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.440666 1.53%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.122683 1.91%

ETF analisti kripto para piyasasını hareketlendirdi

eth ethereum etf analist

Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas, spot Ethereum ETF’lere yönelik açıklamalarıyla kripto para piyasasında hareketliliğe neden oldu. Analistin açıklamalarından sonra, ETH’de yüzde 3,5’a yakın yükseliş gerçekleşti.

Düşüş yönlü ilerleyen kripto para piyasasına Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas can suyu oldu. Balchunas, spot Ethereum ETF’lerin piyasaya sürüleceği tarihe işaret etti. Ether (ETH) 3.411 dolar seviyesinden 3.528 dolara kadar yükseldi.

spot eth etf eric balchunas

Ether ETF haberi kripto para piyasasını ateşledi

Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas, spot Ethereum ETF’lerin lansman tarihinin 2 Temmuz olabileceğini belirtti. Analiste göre, SEC personeli ihraççılara (ETF başvurusu yapan şirketler) S-1 ile ilgili yorumlar gönderdi. Balchunas, bu yorumları hafif ve önemli olmayan konular olarak nitelendirdi.

Balchunas, SEC’nin ihraççılara geri dönüş için 1 hafta süre verdiğini ve bunun lansman için bir işaret olabileceğini aktardı. Son yaşanan hareketliliği gerekçe gösteren analist, spot Ethereum ETF’lerin piyasaya sürüleceği tarihi 2 Temmuz olarak güncelledi. Analistin önceki tahmini, ETF’lerin 4 Temmuz’da piyasaya sürüleceği yönündeydi.

ETF analisti, sadece iki günlük kaymanın büyük bir değişim olmadığını belirtti. Balchunas, spot ETH ETF’lerin lansmanının daha uzun süreceğini hissetmeye başladıklarını, bu nedenle 2 Temmuz tahmininin iyi bir haber olduğunu dile getirdi.

Bir X kullanıcısı, Balchunas’a ETF’lerin S-1 dosyaları onaylandıktan sonra ne zaman işleme başlayacakları soruldu. Analist, “Genellikle ertesi gün” yanıtı verdi.

Balchunas, spot Bitcoin ETF döneminde yaptığı yorumlar ve analizler ile popülerlik kazandı. Ünlü analistin spot ETH ETF’lere yönelik yorumları da ilgi çekti. Kripto para piyasası, Balchunas’ın X üzerinden yaptığı bu paylaşım sonrası yükselişe geçti.

ETH, ETF analistinin tweet’inden sonra yüzde 3,5 yükseliş yaşadı. BTC ise 65.000 dolar desteğinden uzaklaşarak 66.000 doları geri kazanmayı başardı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Özgür Umut Demirci

24 Aralık 1997 tarihinde Artvin'de dünyaya geldi. Özgür, bir süre Bursa'da yaşadı. Bursa'da TSO Gürsu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra Antalya Akdeniz Üniversitesi Gazetecilik bölümünde Lisans eğitimini tamamladı. 2020 yılından beri sektörün içinde yer alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala