bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,574.30 1.08%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,462.94 0.51%
bnb
BNB (BNB) $ 574.32 1.01%
solana
Solana (SOL) $ 160.36 0.95%
xrp
XRP (XRP) $ 0.577637 7.24%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.436075 4.09%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.121871 3.42%

Donald Trump’a Gemini ikizlerinden tam destek

winklevoss kripto trump abd

Gemini borsasının meşhur ikizleri Winklevoss kardeşler, Donald Trump’ın seçim kampanyasına bağış yaptı. 5 Kasım’da yapılacak başkanlık seçimlerine hazırlanan Trump, kripto sektöründen destek görmeye devam ediyor.

ABD başkanlık seçimlerine hazırlanan Donald Trump, kripto dostu söylemleriyle dikkatleri üzerine çekti. Trump, seçim kampanyasında Bitcoin ve Ether başta olmak üzere birçok kripto parayla bağış almaya başladı.

Kripto borsası Gemini’nin kurucu ikizleri Winklevoss kardeşler Trump’a kripto bağışı yaptı.

Winklevoss ikizleri Trump’a kripto bağışladı

Cameron ve Tyler Winklevoss, yaklaşan ABD seçimlerine hazırlanan Donald Trump’a destek vermek amacıyla 2 milyon dolar değerinde Bitcoin (BTC) bağışladılar.

Winklevoss kardeşlerden Tyler, Trump’a 15.47 BTC (1 milyon dolar) bağışladığını ve Kasım ayında Trump’a oy vereceğini açıkladı. Tyler, Biden yönetiminin kriptoya karşı savaş açtığını ve günden güne kripto sektörünün yıprandığını dile getirdi. Biden’ı sert bir dille eleştiren Tyler, “Sektörümüzdeki iyi aktörleri yok etmek amacıyla zorbalık yapmak, taciz etmek ve dava etmek için birden fazla devlet kurumunu silahlandırdı.” dedi.

Bir diğer ikiz Cameron da benzer söylemlerde bulundu. Cameron, Trump’a kardeşi gibi 1 milyon dolar değerinde BTC bağışladığını ve seçimlerde Trump’a oy vereceğini aktardı. Cameron, Trump’ın Bitcoin, kripto ve iş dünyası yanlısı olmasını gerekçe olarak gösterdi.

Aynı zamanda NFT koleksiyonuna da sahip olan Trump, son zamanlarda yaptığı açıklamalar ile kripto sektörüne damga vurdu. Özellikle Bitcoin madencilerini ABD’ye çekeceğini söylemesiyle birlikte dünya genelinde ilgi gördü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Özgür Umut Demirci

24 Aralık 1997 tarihinde Artvin'de dünyaya geldi. Özgür, bir süre Bursa'da yaşadı. Bursa'da TSO Gürsu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra Antalya Akdeniz Üniversitesi Gazetecilik bölümünde Lisans eğitimini tamamladı. 2020 yılından beri sektörün içinde yer alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala