bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,927.40 0.31%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,480.54 0.85%
bnb
BNB (BNB) $ 578.08 0.57%
solana
Solana (SOL) $ 161.17 0.70%
xrp
XRP (XRP) $ 0.580729 8.14%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.440666 1.53%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.122683 1.91%

Dogecoin Kurucusu: Doge’un NFT’lere ve ETH’ye İhtiyacı Var

dogecoin kurucusu dogeun nftlere ve ethye ihtiyaci var

Dogecoin, son zamanların en çok konuşan kripto varlıklarından biri. 2013 yılında Jack Palmer ve Billy Markus tarafından oluşturulan Dogecoin (DOGE), sık sık yeni haberlerle gündeme geliyor. Bu kez Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus, Twitter üzerinden birkaç açıklama yaptı. Dogecoin kurucusu, Doge’un daha geniş bir kullanıma ulaşması için ihtiyacı olan iki önemli unsura değindi.

dogecoin kurucusu dogeun nftlere ve ethye ihtiyaci var 2

Dogecoin Kurucusu: Doge için NFT’ler ve ETH Çok Önemli

Dogecoin’in daha yaygın olarak kullanılan bir kripto varlık olabilmesi için iki önemli unsura ihtiyacı var. Dogecoin Kurucusu Billy Markus’a göre, Dogecoin, DOGE ve Ethereum arasında kurulan köprü tamamlandığında gelişecek. Ethereum köprüsü, DOGE’un gelişimi için önemli adımlardan biri. Bir diğeri ise OpenSea gibi NFT ticareti yapan ve ödeme olarak Ethereum ile uyumlu olan bir platform. Tabii ki bu platformun DOGE’u kabul etmesi gerekiyor.

NFT‘lere olan ilgi şu aralar oldukça yüksek. Markus da tweetinde bu konuya değindi. Markus, “NFT alımları için DOGE kullanmak, DOGE’u yüksek faydaya sahip bir kripto varlığa çevirir.”

Biraz hafızalarımızı tazeleyecek olursak, 2 Eylül’de, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in, Dogecoin’in hisse kanıtı (PoS) konsensüs algoritmasına geçmesini umduğunu söyleyen bir tweet atmıştı. Bu arada Buterin, Dogecoin’in danışma kuruluna katılan isimlerden biri.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala