bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 62,870.84 4.41%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,341.57 4.37%
bnb
BNB (BNB) $ 556.00 3.38%
solana
Solana (SOL) $ 152.10 4.77%
xrp
XRP (XRP) $ 0.529918 1.99%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.43677 1.65%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.118399 4.06%

Deutsche Bank Stratejisti: BTC, 21. Yüzyılın Dijital Altını Olabilir

deutsche bank stratejisti btc 21 yuzyilin dijital altini olabilir

Bitcoin ve Ethereum liderliğinde yoluna devam eden kripto varlık piyasasının toplam değeri 1,94 trilyon dolar seviyesine geldi. Deutsche Bank Makro Stratejisti Marion Laboure da Bitcoin ve Ethereum, özelinde piyasayı değerlendirdi.

Marion Laboure’a göre, Bitcoin dijital altın olmak için büyümeye devam edebilir. Ethereum da dijital gümüş olma yeteneğine sahip.

Deutsche Bank Stratejisti: BTC, Artan Enflasyona Karşı Koruma Olabilir

Deutsche Bank Makro Stratejisti Marion Laboure, Bitcoin ve Ethereum ile ilgili bazı açıklamalar yaptı. Bitcoin’in bu yüzyılın dijital altını olma potansiyeline dikkat çeken stratejist, önümüzdeki birkaç yıl içinde kripto para biriminin fiyatının ultra değişken olmasını beklediğini de belirtti.

Deutsche Bank Analisti ve Makro Stratejist Laboure, “Bitcoin’in, COVID-19 salgını ve hükümetlerin eylemleri nedeniyle artan enflasyon, şüphe ve korkudan muzdarip olunduğu zaman devreye girmek için gerekli tüm niteliklere sahip” dedi ve ekledi: “Arzı sabit olduğu için (21 milyondan fazla BTC olmayacak), varlığın artan enflasyona karşı bir koruma olarak başarılı bir seçim olabilir.”

deutsche bank stratejisti btc 21 yuzyilin dijital altini olabilir

Diğer yandan, yetkililerin nüfus üzerindeki artan kontrolü de Bitcoin’i insanlar için çekici kılan başka bir faktör olabilir. Laboure, bu gibi durumlarda, insanlığın yıllar boyunca altın gibi hükümetlerin yetkisinde olmayan varlıklara yöneldiğini hatırlattı. Bununla birlikte yönetici, BTC’nin “21. yüzyılın dijital altını” olabileceğine inanıyor.

Laboure‘a göre, BTC’nin dalgalanmaları da sonsuza dek sürmeyecek. Varlık şu anda riskli olmaya devam etse de BTC eninde sonunda bunun üstesinden gelecek.

Laboure, Ethereum‘dan da övgüyle bahsetti. DeFi prorojeleri gibi birçok uygulama ve kullanım durumu sunan ETH’nin kripto para biriminden çok daha fazlası olduğuna dikkat çekti.

NFT’lerin çoğu Ethereum blockchainin bir parçası. Bu yüzden ETH de bu yüzyılın dijital gümüşü olabilecek durumda.

Laboure, önümüzdeki beş yıl içinde başka hiçbir kripto para biriminin Bitcoin veya Ethereum’dan daha güçlü olamayacağına da değindi.

Deutsche Bank’ın stratejisti, düzenleme eksikliğinin kripto varlıkların dezavantajları arasında olduğunu söyledi. Bu sorun çözüldüğünde piyasanın yerleşik düzene geçeceğini öngördü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala