bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 67,178.00 0.25%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,521.93 0.05%
bnb
BNB (BNB) $ 595.43 0.27%
solana
Solana (SOL) $ 174.26 3.16%
xrp
XRP (XRP) $ 0.593752 2.87%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.438155 0.38%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.134733 7.42%

DeFi Platformu Kava’dan 185 Milyon Dolarlık Ekosistem Fonu!

defi platformu kavadan 185 milyon dolarlik ekosistem fonu

Son zamanlarda adını sık sık duyduğumuz terimlerden biri de DeFi. ‘Merkezi olmayan finans’ anlamına gelen DeFi için platformlar çeşitli çalışmalar yapıyor. DeFi’yı ana akım için ölçeklendirmek adına harekete geçen platformlardan biri da Kava oldu. Kava, ekosistemin genişlemesine katkıda bulunmak adına yüklü bir miktarda fon aktarımı için harekete geçti.

DeFi Platformu Kava, Ekosistemi için Harakete Geçti

22 Eylül günü platform tarafından bir duyuru yapıldı. Bu duyuruya göre, zincirler arası DeFi platformu, Kava Ekosisteminin lansmanın ile büyümenin bir sonraki aşamasının başladığını söyledi. Başlangıç turlarında sağlanan finansmanı kullanan Kava, yüksek kaliteli DeFi projelerini bünyesine katmayı amaçlıyor. Bu amaç için 185 milyon dolarlık fon için düğmeye basıldı.

defi platformu kavadan 185 milyon dolarlik ekosistem fonu 2

Ekosistemin bir parçası olarak seçilen projeler, Kava’nın ölçeklenebilir Layer-1 mimarisinden ve kurumsal düzeyde güvenliğinden yararlanacak. Ekosistemi oluşturan hizmetler, yerleşik ekipler tarafından geliştirilen protokollere sahip olacak.

Seçilen projelerin bu standartları karşılayabilmesini garanti altına almak için Kava, üç aşamada dağıtılacak fonlarla üst düzey projeleri ve geliştiricileri teşvik ediyor.

Bu aşamaların ilki 185 milyon dolarlık fon. Bu fon, projelerin ekosisteme hızlı bir şekilde dahil edilmesine yardımcı olacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala