bitcoinBTC/TRY
1.263.375,44 TL 0,27%
ethereumETH/TRY
67.892,04 TL 0,20%
tetherUSDT/TRY
28,91 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
6.944,02 TL 0,41%
xrpXRP/TRY
18,96 TL 1,89%
solanaSOL/TRY
2.127,61 TL 0,13%
usd-coinUSDC/TRY
28,92 TL 0,02%
staked-etherSTETH/TRY
67.867,74 TL 0,26%
cardanoADA/TRY
16,99 TL 2,27%
dogecoinDOGE/TRY
2,95 TL 1,79%

Paylaş

Coinbase, Solana için Kripto Cüzdan Desteğini Başlattı

Coinbase Solana için Kripto Cüzdan Desteğini Başlatti

Kripto sektörü büyürken, kripto para borsaları arasındaki rekabet de giderek kızışıyor. Son olarak kripto borsası Coinbase, Coinbase Cüzdan tarayıcı uzantısında Solana Blockchain ağı için destek sağladı. Coinbase Cüzdan kullanıcıları artık uzantıyı kullanarak Solana (SOL) ve Solana tabanlı SPL token’larıın yönetebilecekler.

Coinbase, Solana için Kripto Cüzdan Desteğini Başlattı

Coinbase, Cüzdan Desteğini Solana Ağına Getirdi

Bildiğiniz üzere Coinbase cüzdanı Solana’yı desteklemeden önce, Ethereum, Polygon , Avalanche ve BNB Chain‘i desteklemişti. Coinbase, Solana desteğini de ekleyerek cüzdanını önde gelen Solana cüzdanları olan Phantom ve Solflare’ye rakip olarak konumlandırıyor.

Diğer taraftan Coinbase cüzdanı, artık SOL ve SPL token’ları için destek sunarken, kullanıcıların Solana NFT’lerini doğrudan cüzdan içinde yönetmesine henüz izin vermiyor. Ayrıca Solana token’ların yalnızca lansman sırasında Coinbase cüzdan tarayıcı uzantısı aracılığıyla görülebileceğini de belirtmekte fayda var.

Kullanıcılar, kurulum sırasında Coinbase cüzdan tarayıcı uzantısına gizli kurtarma ifadelerini girerek tokenlerini mevcut bir Solana cüzdanından bir Coinbase cüzdanına taşıyabilir.

Son olarak Coinbase kıdemli ürün müdürü Adam Zadikoff konuyla alakalı olarak şu ifadelere yer verdi:

“Önümüzdeki aylarda, Solana NFT’leri için destek ve Solana ekosisteminin sunduğu her şeyle etkileşim kurmak için cüzdanınızı Solana dapp’lerine bağlayabilmeniz için destek ekleyeceğiz.”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala