Coinbase CEO’sundan Binance Smart Chain Uyarısı

Coinbase CEOsu Brian Armstrong Son On Yili Değerlendirdi

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Anthony Pompliano ile birlikte yaptığı The Pomp Podcast’indeki sohbet sırasında, bu yılın başlarında popülaritesinde büyük bir artış yaşanan Binance Smart Chain‘e (BSC) değindi. BSC konusunda eleştirilerde bulunan Armstrong şu ifadelere yer verdi:

“Bu durumda, yönetim token’lerinin yüzde 50 veya daha fazlası tek bir şirket tarafından kontrol ediliyor gibi görünüyor. Hatta ismi de Binance”

Armstrong, bu tür merkezileştirilmiş Blockchain ağlarının “oldukça tehlikeli” olduğunu belirterek şunları ekledi:

“Bu faaliyetlerin çoğunluğunun daha merkezi Blockchain ağları oluşturulmaya başlamasının kötü bir şey olacağını düşünüyorum. Aslında oldukça tehlikeli olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden, umarım merkeziyetsiz ama aynı zamanda ölçeklenebilir Blockchain ağları inşa edeceğiz.”

armstrong bitcoin bir ton

Coinbase CEO’sundan Düzenleme Açıklaması

Armstrong, Bitcoin topluluğundan çok altcoin merkezli olduğu için eleştirilere maruz kalmasına rağmen, en eski kripto para biriminin “bir tonunu” elinde tuttuğunu açıkladı.

Son zamanlarda yaşanan SEC ve düzenleme olayları konusuna da değinen CEO, Coinbase için düzenlemelerin iyi olacağını söyledi.

Armstrong, bu düzenlemelerin Coinbase için faydalı olacağını, ancak daha küçük girişimlere zarar vereceğini belirtti:

“Dürüst olmak gerekirse, düzenleme Coinbase’in başına gelebilecek en iyi şey olurdu çünkü biz en büyük şirketiz. Devasa bir bilançomuz var, personelimiz olan tonlarca avukat var. Zarar vereceği şirketler daha küçük kripto girişimleri olacaktır. Bu eylemler daha büyük şirketleri sağlamlaştıracak.”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 518.331,87 TL 0,12%
ethereum
Ethereum (ETH) 34.182,66 TL 5,05%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.235,80 TL 0,22%
tether
Tether (USDT) 9,03 TL 0,23%
cardano
Cardano (ADA) 19,59 TL 0,76%
xrp
XRP (XRP) 10,20 TL 0,29%
solana
Solana (SOL) 1.354,34 TL 1,14%
polkadot
Polkadot (DOT) 366,66 TL 2,71%
usd-coin
USD Coin (USDC) 9,03 TL 0,24%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,10 TL 0,00%
Copy link
Powered by Social Snap